Biedroneczki są w kropeczki

Recenzja programu "Dzieciaki kochają zwierzaki".

Od pewnego czasu Onet wydaje multimedialną serię Moje pierwsze … Po spotkaniu z mediami (CHIP 5/2001, s. 144) oraz Internetem i komputerem (CHIP 10/2000, s. 146) przyszedł czas na kotki, pieski i biedronki. Dzieciaki kochają zwierzaki to program przeznaczony dla maluchów w wieku od siedmiu do dziesięciu lat. Wydaje mi się, że zainteresuje raczej młodsze dzieci – dziesięciolatki mogą znudzić się nieco przesłodzonym językiem, jakim posługuje się Jaśnie Pani Papuga, oprowadzająca użytkownika po aplikacji.

Kolorowe farbki pozwalają dzieciakom tworzyć wspaniałe portrety swoich ulubieńców. Kiciula wygląda na bardzo zadowoloną z portretu…

Mottem programu są słowa św. Franciszka, który powiedział, że miarą kultury człowieka jest to, jak traktuje zwierzęta. Warto od najmłodszych lat uczyć swoje pociechy przyjaznego stosunku do przyrody i korzystania z wyobraźni – a w tym zadaniu pomaga właśnie omawiana aplikacja.

Czarodziejska skrzynia, w której mieszkają piesek, kotek, rybka, żółw, myszka, królik oraz… legendarny smok, podzielona jest na kilka części. Książka o zwierzakach do czytania składa się z rozdziałów – każdy poświęcony jest innemu ulubieńcowi. Papuga opowiada o zwierzętach jako symbolach w literaturze, sztuce i religii. Książka ubarwiona jest przez liczne rymowanki, wierszyki i powiedzonka. W Pracowni portretów do namalowania maluchy mogą stworzyć podobizny swoich ulubionych zwierzątek, korzystając z kilku ram i zestawów kolorów. Rysunki można później powiesić na ścianie pokoju albo… w klatce świnki morskiej czy nad posłaniem kotka. Dwa typy układanek dostarczają dzieciom rozrywki i uczą spostrzegawczości. Księga historyjek do napisania pozwala dzieciom tworzyć własne opowiadania i wierszyki o wybranych zwierzątkach.

Dzieciaki kochają zwierzaki to program, który uczy dzieci wrażliwości. Pokazuje, że nie jesteśmy sami na Ziemi i trzeba szanować współmieszkańców naszej planety. Od najmłodszych lat maluchy powinny poznawać fascynujący świat zwierząt i właśnie aplikacja Onetu może być pierwszym krokiem w tym kierunku. Na pewno kupię ten program mojemu dziecku.

Dzieciaki kochają zwierzaki
Liczba CD: 1
Język: polski
Wymagania: PC Pentium 133, 32 MB RAM, Windows 9x/ME/2000/NT
+ nauka wrażliwości na piękno natury
+ ciekawe zadania
Producent: Onet.pl, Bielsko-Biała
tel.: (33) 811 91 80
e-mail: [email protected]
http://www.opm.pl/
Cena: 69 zł