Wstrząśnięte, nie mieszane

Każdy, kto lubi przyjmować gości, zapewne chciałby czasem przed nimi "zabłysnąć". Jak dodać sobotniemu party odrobinę luksusu? Pomocny może okazać się jeden z programów do przygotowywania wyszukanych drinków.

Każdy, kto lubi przyjmować gości, chciałby czasami przed nimi „zabłysnąć”. W przygotowaniu wyszukanej oprawy przyjęcia pomoże nam program wspomagający robienie drinków.

Kto lubi spędzać sobotnie wieczory na imprezach w gronie przyjaciół? Na pewno większość z nas. Czasem to my zapraszamy gości. Na atmosferę wspaniałego wieczoru (oprócz wesołego towarzystwa odpowiedzialnego za sferę duchową zabawy) wpływ ma również jego oprawa. Wyszukane potrawy nie zawsze są na miarę naszych możliwości – czasowych i finansowych. Tymczasem wystarczy podać słone paluszki i jednocześnie pokusić się o zadziwienie naszych gości ciekawymi napojami. Odrobina alkoholu nikomu nie powinna zaszkodzić (mam na myśli pełnoletnich Czytelników), a może pomóc się odprężyć i rozluźnić atmosferę na przyjęciu. Wśród ogromu receptur na bajecznie kolorowe koktajle każdy znajdzie coś dla siebie. Nieważne, czy będzie to egzotyczny owocowy drink, przywodzący na myśl tropikalne plaże, oślepiające słońce i girlandy kwiatów z Karaibów, czy też chłodny i cierpki klasyczny koktajl – nie powinniśmy pozbawiać się przyjemności sprawienia gościom niespodzianki. Podarujmy sobie po prostu odrobinę luksusu.

Przypadek rządzi światem

Człowiek nigdy nie przestał szukać i eksperymentować – a wszystko po to, by uczynić życie przyjemniejszym. Stąd wzięły się też drinki, wymyślone już w dziewiętnastym wieku.

Z kilku tylko butelek alkoholi można wyczarować wiele różnych drinków. Gin, campari i wermut to ponad pięćdziesiąt możliwości. Dodajemy whisky i liczba kombinacji rośnie. I tak można bawić się właściwie w nieskończoność.

Zaopatrzeni w kilka różnych alkoholi, soków i zestaw szklanek możemy przystąpić do dzieła. Czy na pewno poradzimy sobie z przygotowaniem wyrafinowanych koktajli? Niekoniecznie. Przydałaby się jeszcze specyficzna „książka kucharska”. Taką właś- nie funkcję spełniają prezentowane w przeglądzie programy. Każdy z nich zawiera obszerną bazę receptur drinków i oprócz tego zazwyczaj kilka dodatkowych funkcji. Ci, którzy korzystali z elektronicznych zbiorów przepisów kulinarnych, wiedzą już, jakie to wygodne. Nie ma sterty poplamionych kartek albo zatłuszczonego zeszytu. Po prostu wystarczy włączyć komputer. Prostota obsługi baz drinków i łatwość wyszukiwania odpowiednich receptur, na przykład na podstawie składników, które akurat mamy pod ręką, na pewno przemawiają za korzystaniem z takich właśnie programów. Pozostaje tylko wybrać ten, który najbardziej odpowiada naszym oczekiwaniom.

Info

Grupy dyskusyjne
Uwagi i komentarze do artykułu:
#
Pytania techniczne:
#

Internet
Wirtualne napoje mieszane
http://www.e-drinks.com.pl/
Drinki i nie tylko
http://www.drinki.obywatel.pl/
Barman polski
http://www.barman-polski.com.pl/
Drinki i koktajle
http://www.drinki.koktajle.prv.pl/
Karczma u Słowika
http://www.karczmarz.prv.pl/

Na CHIP-CD w dziale Software | Przepisy na drinki znajdują się wszystkie opisywane programy

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.