Zamiast srebrnego ekranu

Przegląd stron WWW dotyczących kina domowego

Od kilku lat coraz większą popularnością cieszy się kino domowe – w pełni cyfrowa technologia odtwarzania filmów na płytach DVD w mieszkaniu. Optymalnym zestawem, który zapewni satysfakcjonującą jakość dźwięku i obrazu, jest odtwarzacz DVD, amplituner, telewizor (lub projektor) oraz komplet przynajmniej sześciu kolumn głośnikowych.

Serwis www.audioreview.com to podstawowe internetowe źródło informacji na temat kina domowego. Przejrzysta struktura witryny pozwala bardzo szybko wyłowić w gąszczu informacji interesujące nas dane. Wystarczy w tym celu skorzystać z odsyłaczy do poszczególnych sekcji: odtwarzaczy DVD, amplitunerów czy zestawów głośnikowych. Wybrany sprzęt opatrzony jest recenzjami pisanymi przez jego właścicieli, którzy wskazują wady i zalety danego modelu. W ten sposób praktycznie z pierwszej ręki dowiemy się, co warte jest interesujące nas urządzenie.
Strona Dolby Laboratories to obowiązkowe miejsce w Sieci dla każdego miłośnika kina domowego. Wśród zasobów witryny znajdziemy m.in. informacje na temat różnych standardów dźwięku przestrzennego, na przykład Dolby Digital oraz jego współpracy z systemem THX George’a Lucasa. Tu również ujrzymy gotowy projekt właściwie zainstalowanych komponentów kina domowego w pokoju.
SMR Home Theatre śmiało nazwać można jednym z najlepiej opracowanych serwisów dotyczących kina domowego. Na stronie głównej ujrzymy przeglądy sprzętu do cyfrowego odtwarzania filmów, a także najświeższe doniesienia dotyczące nowości na płytach DVD. Cenną pomocą mogą się też okazać odsyłacze do stron najbardziej znanych producentów kina domowego, takich jak Yamaha, Onkyo, Sony, Pioneer czy Denon. Warto również zwrócić uwagę na linki do innych witryn poświęconych tematyce kina domowego.
EzyDVD to australijski sklep oferujący sporo różnego rodzaju filmów na płytach DVD. Szczególnie atrakcyjna jest ich cena – za większość tytułów zapłacimy niecałe 80 PLN (razem z kosztami wysyłki). Z zapowiedzi dowiemy się, jakie premiery czekają nas w najbliższych miesiącach, natomiast w premierach – co nowego pojawiło się właśnie w ofercie sklepu. Dzięki opisom towarzyszącym wybranym filmom przekonamy się, czy na dysku zostały umieszczone polskie napisy, a także jaki format dźwięku i obrazu zapisano na płycie.

Producenci sprzętu do kina domowego nieustannie poszerzają swoją ofertę. Na polskim rynku dostępnych jest wiele urządzeń należących do tej kategorii. Który zestaw wybrać, aby spełniał on nasze wymagania, nie drenując jednocześnie nadmiernie kieszeni?

Olbrzymią ofertę filmów na płytach DVD znajdziemy na stronach sklepu internetowego Amazon.com. Nie bez znaczenia jest fakt, iż firma oferuje korzystne zniżki przy zakupie konkretnych tytułów. Należy jednak pamiętać, iż filmy te zakodowane są w standardzie R1. Aby je odczytać, nasz odtwarzacz musi mieć zdjętą blokadę regionalną.
DVD’mension to ciekawie opracowany, rodzimy serwis, poświęcony kinu domowemu. Główną część witryny zajmują recenzje filmów oraz informacje o nowościach. W innych sekcjach znajdziemy również dane na temat sprzętu do kina domowego – odtwarzaczy DVD, amplitunerów, a także kabli połączeniowych.
Sklep internetowy połączony z serwisem poradnikowym – tak w skrócie określić można witrynę DVD.PL. Oprócz oferty filmowej na stronie znajdziemy również czarną listę, czyli spis tych tytułów wydanych w naszym kraju, które nie spełniają wymagań stawianych przez użytkownika płyt DVD. Zarzuty te najczęściej dotyczą braku wielokanałowego dźwięku oraz polskich napisów.
Jeśli szukamy niedrogiego polskiego sklepu internetowego, powinniśmy odwiedzić witrynę www.isdvd.pl. Na stronie głównej ujrzymy nowości, natomiast resztę oferty przejrzymy w poszczególnych kategoriach tematycznych. Mpożna też skorzystać z wewnętrznej wyszukiwarki i szybko odszukać interesujący nas film.

Odpowiedź na to pytanie znajdziemy m.in. w Internecie. W Sieci funkcjonuje bowiem wiele stron WWW, które wprowadzą nas w tajniki kina domowego – zarówno te dotyczące jego idei, jak i praktycznych zastosowań. Oprócz teorii i porad możemy również skorzystać z bogatej oferty sieciowych sklepów, oferujących filmy na płytach DVD po atrakcyjnych cenach.

Info

Grupy dyskusyjne
Pytania, uwagi i komentarze do artykułu:
#
kino domowe:
#
#

Internet
Oficjalne strony producentów
AMC
http://www.amchome.com/
Denon
http://www.del.denon.com/
Dolby Laboratories, Inc.
http://www.dolby.com/
Infinity
http://www.infinitysystems.com/
Jamo
http://www.jamospeakers.com/
JBL
http://www.jbl.com/
Kenwood
http://www.kenwoodcorp.com/
Marantz
http://www.marantz.com/
NAD
http://www.nadelectronics.com/
Onkyo
http://www.onkyousa.com/
Panasonic
http://www.panasonic.com/
Philips
http://www.philips.com/
Pioneer
http://www.pioneerelectronics.com/
Samsung
http://www.samsung.com/
Sony
http://www.sel.sony.com/
Tannoy
http://www.tannoy.com/
Toshiba
http://www.toshiba.com/
Yamaha
http://www.yamaha.com/
Serwisy informacyjne
Audioreview.com
http://www.audioreview.com
Digital Bits
http://www.thedigitalbits.com/
DVDFILE.COM
http://www.dvdfile.com/
DVD’mension
http://www.dvd.wp.pl/
DVD Review
http://www.dvdreview.com/
DVD Serwis Filmowy
http://www.dvd.com.pl/
Panorama DVD
http://www.panoramafirm.com.pl/
   serwis/dvd/

SMR Home Theatre
http://www.smr-home-theatre.org/
Sklepy z filmami na płytach DVD
Amazon USA
http://www.amazon.com/
Amazon Wielka Brytania
http://www.amazon.co.uk/
Blackstar
http://www.blackstar.co.uk/
EzyDVD
http://www.ezydvd.com.au/
FILMOTEKA
www.filmoteka.com.pl/
Internetowy Sklep DVD
http://www.isdvd.pl/