Ale numer!

Tak! Choć trudno w to uwierzyć, CHIP ma już na swoim koncie pierwszą „setkę”. Ale chyba nieźle się trzyma, jak na dostojnego jubilata przystało. Gdzie te czasy, gdy nastawał „czas pizzy” i dmuchanych kopert (patrz: „Przekraczamy setkę!”, 2248).

Piotr Kubiszewski,
redaktor naczelny

„Setka na liczniku” to dobra okazja do tego, by wprowadzić w piśmie trochę ożywczych zmian. Otworzyliśmy zatem szeroko okna (odrobina świeżego powietrza nikomu jeszcze nie zaszkodziła), w ruch poszły odkurzacze i ochoczo zabraliśmy się do robienia „przemeblowania”.

Przede wszystkim w każdym CHIP-ie znajdziecie teraz nowy dział – „Temat numeru”. Koncentrować się w nim będziemy na omówieniu typowych aspektów jednego, bardzo ważnego z punktu widzenia tematyki pisma zagadnienia. Ponadto zapraszam do lektury drugiego nowego działu – „Porady”, w którym znajdziecie obszerną porcję wskazówek – dotąd rozsianych po całym numerze – dotyczących wydajniejszego wykorzystania posiadanego sprzętu i oprogramowania. Polecam też rubrykę „Na gorąco” w dziale „Aktualności”, gdzie szerzej omawiać będziemy jeden znajdujący się właśnie „na topie” temat.

Chciałbym również zwrócić Waszą uwagę na odmieniony dział „Aktualności” – myślę, że skupienie się w tym miejscu wyłącznie na najciekawszych wiadomościach z rynku komputerowego spotka się z Waszym przychylnym przyjęciem. Bez obaw – dalszą porcję newsów sprzętowych, software’owych oraz internetowych znajdziecie w odpowiednich działach. A całość w zupełnie nowej, bardziej przejrzystej i czytelniejszej szacie graficznej.

To oczywiście nie wszystko, co dla Was przygotowaliśmy. Wyszukanie pozostałych zmian pozostawiam jednak Wam. Po prostu przeczytajcie ten numer – sądzę, że warto!

Mam nadzieję, że przeprowadzone przez nas porządki nie narobiły… bałaganu. Każde przemeblowanie może przecież – zamiast pomagać – przeszkadzać. Mimo to myślę, że odświeżony CHIP się Wam spodoba. Chętnie przeczytam opinie o tym, czy poszliśmy w dobrym kierunku. Piszcie pod adres: [email protected] Trafne uwagi (jak zwykle) uwzględnimy przy pracy nad kolejnymi numerami.

Miłej lektury!

PS Ze względu na poniesienie wyższych niż zwykle kosztów związanych z przygotowaniem tego numeru (dotyczy to np. zawartości CD-ROM-u), zmuszeni byliśmy do podwyższenia ceny o 1 zł. W październiku wracamy do normalnej ceny (15,50 zł).