BitZipper 2.06

Test programu BitZipper 2.06.

Konkurencja wśród programów do kompresji plików nie ustaje. Przykładem jest najnowsza wersja programu BitZipper. Aplikacja ma wbudowaną przeglądarkę plików, umożliwiającą otwieranie i przeglądanie kilku archiwów jednocześnie. Zawartość aktualnie otwartych zbiorów wyświetlana jest w listach dostępnych po kliknięciu odpowiednich zakładek. Po otworzeniu dowolnego archiwum zawierającego podkatalogi oprócz listy zawartych w nim plików mamy do dyspozycji także drzewo folderów. Dzięki temu rozwiązaniu możemy łatwo przeglądać zawartość wybranego przez nas folderu.

Od swojego najbardziej renomowanego konkurenta – WinZipa – program wyróżnia się na plus także funkcją tekstowego przeszukiwania archiwów, której w WinZipie nie ma. BitZippera wyposażono też w możliwość tworzenia samorozpakowujących się archiwów oraz automatycznego przeprowadzania na wielu plikach jednocześnie takich operacji, jak konwersja (obsługa 8 różnych formatów, m.in. RAR i ARJ) czy testowanie.

Biorąc pod uwagę nieco niższą cenę BitZippera, brak uciążliwego „nagscreena” oraz sporą funkcjonalność, mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że jest on godnym konkurentem dla dotychczasowego, niekwestionowanego lidera na tym polu – WinZipa.

Wymagania: Windows 9x/Me/2000, ok. 2,1 MB na dysku
+ duża liczba obsługiwanych formatów
+ jednoczesna praca z wieloma archiwami
+ kreator ułatwiający tworzenie kopii zapasowych
– brak możliwości tworzenia archiwów zabezpieczonych hasłem
Producent: Bitberry Software, Dania
http://www.bitberry.com
Rejestracja: 25 USD