Connective Detective

Opis programu Connective Detective 1.1.6.

Jeżeli nie mamy stałego połączenia z Internetem, to możemy znacznie zaoszczędzić nasz czas oraz zasoby systemu, uruchamiając wszystkie programy sieciowe dopiero po nawiązaniu połączenia. Pomoże nam w tym Connective Detective 1.1.6. Uruchamia się on wraz z systemem, jest niewielki i pozwala kontrolować ładowanie aplikacji, z których korzystamy jedynie podczas pracy w Internecie.

Wystarczy tylko wskazać pliki, których uruchamianiem ma zająć się „wykrywacz” połączenia. Służy do tego odpowiedni kreator, umożliwiający wykorzystanie skrótów znajdujących się w grupie Autostart oraz wpisów w Rejestrze systemu. Istnieje także możliwość ręcznego wskazania skrótów do aplikacji, których chcemy używać podczas pracy w Sieci. Podobne możliwości ma ICQ NetDetect Agent, jednak jest to część pakietu ICQ i nie da się go zainstalować oddzielnie.

Zamykanie aplikacji może odbywać się na życzenie użytkownika lub automatycznie, wraz z zakończeniem sesji internetowej. Niestety, program nie działa poprawnie, jeśli system znajduje się w folderze innym niż domyślny (C:WINDOWS). Można jednak temu zaradzić, tworząc taki katalog, i umieścić w nim kopię Menu Start. Dla osób, łączących się z Siecią przez modem Connective Detective będzie bardzo przydatny.

Wymagania: PC 486, 16 MB RAM,
Windows 9x/Me, 0,5 MB na dysku
+ oszczędność zasobów systemu
+ pełna automatyzacja uruchamiania i zamykania aplikacji
– na stałe zdefiniowana ścieżka do Menu Start
Autor: Steven Marcus
Kontakt: [email protected]
Rejestracja: freeware