Microsoft Train Simulator

Test programu "Microsoft Train Simulator".

Czy chciałbyś zasiąść za sterami pojazdu, który ma pod maską nie nędzne 150, lecz 6000 koni mechanicznych? Masz taką szansę po zainstalowaniu Microsoft Train Simulatora, czyli symulatora kolejowego.

Do dyspozycji dostajemy sześć tras (po dwie w USA, Japonii i Europie), które ponoć wiernie odzwierciedlają rzeczywiste warunki terenowe (uwaga – pełna instalacja zajmuje na dysku 1,5 GB!). Możemy próbować okiełznać potężne lokomotywy spalinowe, zmagać się z dokładaniem węgla w parowozie lub oddać się przyjemności szybkiej jazdy nowoczesnym pociągiem elektrycznym – przewidziano wiele różnych misji.

O ile stronie dźwiękowej symulatora nie można wiele zarzucić, o tyle jakość obrazu rozczarowuje. Atutem są natomiast dostępne w grze „punkty widzenia”. Świat możemy oglądać oczami maszynisty, pasażera, osoby stojącej przy torach i w kilku ujęciach z lotu ptaka (kamera dysponuje zoomem i może się przemieszczać prawie dowolnie).

W Train Simulatorze wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym. To dodatkowy czynnik, który powoduje, że dla miłośników stalowych szyn będzie to gra kultowa, choć dla innych może się ona okazać nużąca.

Wymagania: Windows 9x/Me/2000, ok. 620 MB na dysku
+ duża liczba kątów widzenia
+ możliwość rozbudowy gry
– nie najlepsza jakość grafiki
– brak kompresji czasowej
Producent: Microsoft, USA
Dostawca: APN Promise, Warszawa
tel.: (22) 826 40 15
http://www.promise.com.pl
Cena: 145 zł