Niezwykła gra na niezwykłym nośniku

Pierwsze spojrzenie na przełomową polską grę przygodową Schizm

Na początku września ukaże się bodaj najbardziej spektakularna polska gra przygodowa 3D. To wiekopomne dzieło jest największą tego typu produkcją w Polsce. Zrealizowanie ogromnego materiału (9,5 GB na dwustronnej płycie DVD) zajęło kilkudziesięciu twórcom ponad dwa lata. Scenariusz do gry, w której wystąpiło kilkunastu aktorów, napisało dwóch pisarzy gatunku science fiction i fantasy: Australijczyk Terry Dowling i nasz rodak Tomasz Kołodziejczak.

W najnowszej polskiej grze Schizm zagadki można rozwiązywać albo jedną postacią, albo drugą. Bywają też sytuacje, kiedy trzeba działać razem. Co dwie głowy, to nie jedna.

O autentycznym rozmachu gry świadczą dane liczbowe: 173 minuty – łączny czas trwania animacji (z szybkością 25 klatek na sekundę), 60 minut ścieżki dźwiękowej o jakości płyty CD, prawie 1000 miejsc, w których można wykonać pełny obrót (widoki panoramiczne), ponad 200 obiektów, do których można się zbliżyć (opcja lupki). Do realizacji gry wykorzystano engine graficzny V-Cruise, który zapewnia wyjątkowo płynną, szybką i efektywną nawigację oraz uczucie realizmu i różnorodność odwzorowywanych detali.

Zadaniem gracza wcielającego się w dwie postaci kobiety i mężczyzny jest rozwikłanie mnóstwa szarad i łamigłówek logicznych i skojarzeniowych, a nieliniowa fabuła gry pozwala na ich niezależne rozwiązywanie.

Ciekawostką może być również fakt, że Schizm ma aż 15 wersji językowych, w tym chińską i japońską.

cena: 99 zł

info: www.lkavalon.com