Niezwykła gra na niezwykłym nośniku

Schizm to przygodówka na miarę XXI wieku - prawie 10 GB animacji, prerenderingu i muzyki na obustronnej płycie DVD plus mnóstwo zagwozdek, szarad i łamigłówek.

Na początku września ukaże się bodaj najbardziej spektakularna polska gra przygodowa 3D. To wiekopomne dzieło jest największą tego typu produkcją w Polsce. Zrealizowanie ogromnego materiału (9,5 GB na dwustronnej płycie DVD) zajęło kilkudziesięciu twórcom ponad dwa lata. Scenariusz do gry, w której wystąpiło kilkunastu aktorów, napisało dwóch pisarzy gatunku science fiction i fantasy: Australijczyk Terry Dowling i nasz rodak Tomasz Kołodziejczak.

W najnowszej polskiej grze Schizm zagadki można rozwiązywać albo jedną postacią, albo drugą. Bywają też sytuacje, kiedy trzeba działać razem. Co dwie głowy, to nie jedna.

O autentycznym rozmachu gry świadczą dane liczbowe: 173 minuty – łączny czas trwania animacji (z szybkością 25 klatek na sekundę), 60 minut ścieżki dźwiękowej o jakości płyty CD, prawie 1000 miejsc, w których można wykonać pełny obrót (widoki panoramiczne), ponad 200 obiektów, do których można się zbliżyć (opcja lupki). Do realizacji gry wykorzystano engine graficzny V-Cruise, który zapewnia wyjątkowo płynną, szybką i efektywną nawigację oraz uczucie realizmu i różnorodność odwzorowywanych detali.

Zadaniem gracza wcielającego się w dwie postaci kobiety i mężczyzny jest rozwikłanie mnóstwa szarad i łamigłówek logicznych i skojarzeniowych, a nieliniowa fabuła gry pozwala na ich niezależne rozwiązywanie.

Ciekawostką może być również fakt, że Schizm ma aż 15 wersji językowych, w tym chińską i japońską.

cena: 99 zł

info: www.lkavalon.com

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.