Onet Komunikator

Opis komunikatora internetowego Onet Komunikator

Portal Onet.pl poszedł w ślady swojego największego konkurenta i przygotował dla swoich użytkowników własny komunikator internetowy. Zwiększył się tym samym ścisk na rynku polskich messendżerów.

Onet Komunikator ma podobny zestaw funkcji do tego, którym dysponuje konkurencyjny Kontakt. Pozwala zatem na wysyłanie SMS-ów, obsługuje skrzynkę pocztową Onetu i oczywiście daje możliwość wysyłania wiadomości. Wyróżnia go MiniCzat, czyli rozmowa z kilkoma osobami jednocześnie, oraz obsługa skór, pozwalająca zmienić wygląd interfejsu. O nadejściu wiadomości informować może nas kilka sygnałów – między innymi seksowny chyba w założeniu głos „Joli”, który jednak bardziej przywodzi na myśl widok omdlewającej panienki…

Po OK sięgną raczej nowi użytkownicy Onetu, którzy nie używali wcześniej ICQ ani Gadu-Gadu. Nie powinni się jednak zawieść, gdyż program jest prosty w obsłudze i poprawnie spełnia swoje zadania.

Czekamy zatem na kolejny komunikator – który portal będzie następny? Radzimy się śpieszyć. Pojawienie się następnej aplikacji tego typu większość internatów może skwitować wzruszeniem ramion w niemym pytaniu: po co mi kolejny komunikator?

Wymagania: PC Pentium, 32 MB RAM,
Windows 9x/Me/NT/2000, ok. 5 MB na dysku
+ wysyłanie SMS-ów
+ możliwość zmiany skór
+ przechowywanie ustawień na serwerze
– konieczność posiadania konta pocztowego Onetu

Producent: Onet.pl, Kraków
http://www.onet.pl
Rejestracja: freeware