Przygody Prosiaczka Kwika – powrót do przyszłości

Test programu "Przygody Prosiaczka Kwika - powrót do przyszłości".

Prosiaczek Kwik po raz kolejny znalazł się w opałach. Ta bodaj najbardziej awanturnicza świnia w wirtualnym świecie staje niespodziewanie pośród niebezpieczeństw przyszłości. Czy sobie poradzi? To zadanie gracza. Czy tym razem poradzili sobie autorzy? Tu już można mieć wątpliwości.

Po powrocie z kolejnej wyprawy Prosiaczek Kwik trafia do swego domu, lecz przeniesionego w przyszłość. Co gorsza, zaginęła gdzieś jego rodzina. Wyposażony w superpojazd i nowoczesny komputer nasz sympatyczny prosiaczek wyrusza więc na poszukiwania. Jak zawsze w czasie jego przygód kolejne etapy poprzedzać będą pytania z zakresu nauki, a tym razem będzie to głównie technika. W czasie wyprawy gracz ma więc szansę dowiedzieć się, jak działa elektrownia wodna czy okręt podwodny oraz skąd się bierze para.

Autorzy zdecydowali się rozbudować część fabularną, przez co zabawa staje się bardziej bajką, ale też traci dynamizm. Animacje są niezwykle ubogie i przypominają zamierzchłe początki kreskówek. A już najgorzej jest z dubbingiem – wydaje się, że nie robili go nawet studenci PWST.

Mimo wszystko gra jest nadal sympatyczna i bez wątpienia ma duże walory edukacyjne, ale też wyraźnie pokazuje, że zmiany nie zawsze, niestety, prowadzą ku lepszemu.

Reklama

Wymagania: Windows 9x/Me, ok. 10 MB na dysku
+ duże walory edukacyjne
– nieatrakcyjne animacje i dubbing

Producent: MarkSoft, Warszawa
tel.: (22) 663 93 90
http://www.marksoft.com.pl
Cena: 59 zł