Więcej niż facelifting

Test programu Kaspersky Anti-Virus Personal.

Nowy Kaspersky Anti-Virus Personal, czyli KAV, to produkt promowany przez producenta jako zupełnie nowa linia, która sukcesywnie będzie zastępowała obecnie nam znaną. Jednak nie można oprzeć się wrażeniu, że jest to młodszy brat bardzo dobrego AntiViral Toolkit Pro.

Zwiększona czytelność i funkcjonalność plus mały facelifting sprawiły, że następca AVP jest jeszcze lepszym produktem.

W aplikacji to, co nowe, przeplata się z już znanym. Pozostał skuteczny i wydajny „silnik” oraz małe bazy wirusów, wygodne do pobierania nawet za pomocą modemu. KAV zbudowany jest z kilku wzajemnie uzupełniających się modułów. W skład programu wchodzą: KAV Skaner, czyli program odpowiedzialny za wyszukiwanie i usuwanie wirusów, KAV Monitor, testujący wszystkie otwierane i uruchamiane pliki, KAV Uaktualnienia oraz Dysk ratunkowy.

Podobnie jak poprzednio, wszystkim zarządzamy dzięki Centrum Sterowania, które zostało poddane największym zmianom. Aplikacją możemy zarządzać lokalnie lub zdalnie, określając dozwolone adresy IP dla administratorów oraz wykorzystywane porty TCP/IP. Umieszczane w kwarantannie pliki mogą być przechowywane lokalnie lub przenoszone na KAV Serwer, a administrator zostanie powiadomiony mailem o zainfekowanych obiektach.

Do KAV-a dodano dwa moduły sprawiające, że Norton AntiVirus doskonale radzący sobie z ochroną poczty elektronicznej zyskał konkurenta. Obecnie wirusy zawarte w e-mailach usuwane są w czasie rzeczywistym. Automatycznie testowana jest cała poczta przychodząca i wychodząca z systemu w formatach pocztowych baz danych: MS Outlook, MS Outlook Express, MS Exchange, Eudora, MS Mail, Pegasus Mail, Netscape Mail, JSMail, MIME i SMTP/POP3, obiektów OLE oraz treści wiadomości. Sprawdzane są też załączniki poczty w tym pliki spakowane i archiwa.

W najnowszym produkcie autorom udało się wykorzystać i połączyć najlepsze cechy AntiViral Toolkit Pro z funkcjami, których brakowało w porównaniu z konkurencyjnymi produktami.

Wymagania:Windows 9x/Me/NT/2000, ok. 20 MB na dysku
+ ochrona poczty
+ rozbudowane Centrum Sterowania
+ moduł tworzący dyskietki ratunkowe

Producent:Kaspersky Lab, Rosja
http://www.kaspersky.com
Dostawca:Arpex, Częstochowa
tel: (34) 366 49 30
http://www.avp.com.pl
Cena:238 zł