Wirtualne kartki pocztowe

kartki.onet.pl

Wysyłanie elektronicznych życzeń na każdą okazję staje się w dobie Internetu coraz częstsze. To znak czasów – dziś Sieć zastępuje listonosza. Aby przyciągnąć uwagę internautów, powstało sporo wyspecjalizowanych serwisów, świadczących w wirtualnej rzeczywistości gratisowe usługi pocztowe. W ten prosty sposób szybko i w ostatniej chwili zapewnimy np. przyjaciela o naszej pamięci, posyłając mu z okazji imienin, urodzin czy świąt stosowne powinszowania w atrakcyjnej oprawie. Internetowe kartki nie muszą bowiem być statyczne – wszystko zależy od fantazji ich projektantów. Coraz więcej jest kartek grających, animowanych czy nawet interaktywnych.

Bogaty asortyment kartek: każdy znajdzie tu coś na dowolną okazję – wystarczy poprzeglądać galerie.

Największą kolekcją elektronicznych pocztówek może się w Polsce pochwalić Onet. Korzystając z jego zasobów, wyślemy jako kartkę chociażby rysunki Andrzeja Mleczki. Wybieramy spośród takich parunastu oryginalnych kategorii, jak Sex horoskop, Retro, Beczka śmiechu czy @@@@.

Decydujemy się ponadto na wygląd ozdobnego blankietu i wirtualny znaczek, który ozdobi kartkę. Każdy obrazek możemy też rozesłać do grupy znajomych w formie elektronicznego zaproszenia. www.studiouh.com/index.php

Serwis OuhMania.com to jeden z najbardziej niezwykłych zakątków w polskiej Sieci. Umożliwia wysyłanie kartek nie tylko elektronicznych, ale również papierowych (!) – wydrukowanych dzięki technologii druku cyfrowego, a następnie zaniesionych na prawdziwą pocztę. Mamy do wyboru mnóstwo galerii, a w niemal każdej jeszcze dodatkowo podgalerie.

Ewenement: niby nic, a cieszy – od zeskanowanego obrazka w mig przejdziemy do etapu papierowej widokówki.

Procedura wysyłania każdej kartki jest dość skomplikowana, ale OuhManię wyposażono w przejrzysty przewodnik. Istnieją wszakże dwa ograniczenia: można zaprojektować do wysłania tylko jedną papierową kartkę dziennie, a zamówienia internautów zbierane są przez określony czas (najczęściej tydzień) i zbiorowo wysyłane – nie da się więc precyzyjnie wytypować terminu, kiedy kartka trafi do rąk adresata. www2.bluemountain.com

Blue Mountain nie jest oczywiście jedynym wartym uwagi serwisem kartkowym spoza Polski, niemniej zawiera imponującą kolekcję pocztówek posortowanych w parędziesiąt wyszukanych grup. Twórcy witryny nie zapomnieli również o ściągawce przypominającej o wszystkich istotnych świętach na świecie – z regionalnymi włącznie. Na każdą taką okazję, np. francuskie święto zburzenia Bastylii, rocznicę powstania NASA czy Dzień Złej Poezji, oferują odpowiednie kartki do wysłania. Ich wybór jest tak bogaty, że każdy internauta powinien być nim w pełni usatysfakcjonowany.