Angielskie gadanie

Karaoke w programie edukacyjnym dla dzieci? Czemu nie! Zobaczmy, co jeszcze można zrobić, by zachęcić maluchy do nauki języka.

O tym, że znajomość języka obcego jest w dzisiejszych czasach konieczna, nie trzeba nikogo przekonywać. Nie ma się co dziwić, że rodzice np. zapisują swoje pociechy do dwujęzycznych przedszkoli. Coraz więcej jest też w księgarniach programów przeznaczonych do nauki języków obcych, skierowanych właśnie do najmłodszych. Niektóre z nich opisywaliśmy już w CHIP-ie (CHIP 3/2001, 2124, CHIP 8/2000, 299, CHIP 2/2000, 2148). Który z nich wybrać dla swoich pociech, żeby czas spędzony przed komputerem nie był stracony?

Na pewno warto zainteresować się programem Tell me More Kids, przeznaczonym dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Na aplikację składają się trzy osobne pakiety, z których każdy skierowany jest do innej grupy wiekowej. Różni je poziom trudności nie tylko angielskich wyrażeń, ale również gier i łamigłówek, które trzeba rozwiązać. Bo tak naprawdę Tell me More Kids to zestaw ciekawych zabaw, które na pewno zainteresują dzieci (przyznam się po cichu, że sama świetnie się bawiłam przy testowaniu programu). Małolaty uczą się języka niejako „przy okazji”.

W każdym z pomieszczeń Magicznego Domku kryje się niezliczona ilość łamigłówek i gier. Wszystkie po angielsku.

Przewodnikami po programie są dwie sympatyczne maskotki – Felix i Kaliko. Pomagają poruszać się w aplikacji i odkrywać nowe zakątki zaczarowanego domku, bajkowego miasta i odległych części świata. W każdym z nich czekają na młodych odkrywców łamigłówki. Dzieci łączą kropki, szukają różnic, układają puzzle i znajdują ukryte słowa. Opcja rozpoznawania mowy otwiera duże możliwości przed zabawami z głosem. I tak maluchy mogą pobawić się w prawdziwe karaoke albo podłożyć głos do wyświetlanych na ekranie filmów, czyli zabawić się w piosenkarza i aktora. Oczywiście wszystko odbywa się po angielsku.

Oprócz magicznych Miejsc z zagadkami do dyspozycji graczy są jeszcze Biblioteka obrazków i Rejestr postępu. W Bibliotece, w której zgromadzono wszystkie słówka zawarte w Tell me More Kids, można się nauczyć poprawnej wymowy. W Rejestrze dzieci tworzą własny świat. Gier i zabaw jest zaś tyle, że potrzeba wielu długich wieczorów, aby odkryć wszystkie „białe plamy”.

Wymagania: Windows 9x/Me, ok. 100 MB na dysku
+ wspaniała różnorodność gier i łamigłówek
+ możliwość zabawy w karaoke
– kiepska jakość kreskówek
Producent: Techland, Ostrów Wielkopolski
tel.: (62) 737 27 47
http://www.techland.com.pl
Cena: każdy pakiet 99 zł
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.