Animowana szkoła na… Photoshop

Test programu "Animowana szkoła na... Photoshop".

Takim niezręcznym tytułem opatrzono komputerowy kurs obsługi programu Adobe Photoshop. Tworzy go zbiór wykonywalnych plików zawierających animacje w formacie Flash. Na płycie CD znajdziemy 52 lekcje oraz 3 warsztaty, które podsumowują kurs i sprawdzają zdobyte wiadomości. Kilka testowych obrazków pozwoli przeanalizować działanie pokazywanych procedur.

Każda lekcja podzielona jest na etapy i wyposażona w zestaw przycisków do obsługi animacji. Kursant zapoznaje się z Photoshopem, obserwując działania nauczyciela i słuchając jego komentarza, który pojawia się też na ekranie. Monotonny, nieco przytłumiony głos lektora wywołuje czasem uczucie senności. Operacje wykonywane są powoli, aby dać widzowi czas na zrozumienie ich istoty, ale np. zwykłe przesuwanie okienek mogłoby się odbywać szybciej.

Reklama

Kurs pozwala na dość dogłębne poznanie działania programu, choć przeznaczony jest raczej dla osób mających już jakieś pojęcie o grafice komputerowej. Sporo miejsca poświęcono zarządzaniu kolorem – wielu operatorów nie wie, jak ustawić parametry i wybrać profil barwny, aby uzyskać prawidłowe kolory np. w druku.

Wymagania: Windows 9x/Me/NT/2000/XP, 32 MB RAM
+ duże walory edukacyjne
– brak programu do zarządzania wyświetlaniem kolejnych lekcji
Producent: a.r.karo, Warszawa
tel.: (22) 663 93 90
http://www.arkaro.com.pl Cena: 70 zł