Download Accelerator Plus 5.0

Menedżery pobierania plików już dawno stały się nieodłączną częścią programowego wyposażenia komputera podłączonego do Sieci. Tymczasem na arenę wkracza kolejna edycja znanego programu tego typu.

Na rynku jest wiele programów wspomagających pobieranie plików, które popularnie nazywa się akceleratorami lub menedżerami pobierania. Do najstarszych oraz najpopularniejszych należą: GetRight i Go!Zilla. Niedawno pojawił się groźny dla nich konkurent – darmowy Download Accelerator Plus.

Dlaczego warto korzystać z DAP-a? Współpracuje on z popularnymi przeglądarkami: Internet Explorerem, Netscape Communicatorem oraz Operą. Co więcej, podczas instalacji Download Acceleratora IE zostaje wzbogacony o specjalny pasek narzędziowy do zarządzania menedżerem. Użytkownikom IE przygotowano jeszcze dwie niespodzianki: podświetlanie odnośników do plików oraz możliwość pobrania wszystkich plików, do których linki znajdują się na przeglądanej stronie.

Niestety, aplikacja nie „dobija” się automatycznie do serwera, do którego podłączona jest maksymalna liczba użytko- wników (tzw. hammering). GetRight pozbawiony jest tej wady, jednak aby mógł „rozwinąć skrzydła”, potrzebuje więcej niż jednego serwera. Program dostępny jest w dziewięciu wersjach językowych – niestety, pominięto język polski.

Wymagania: Windows 9x/NT/2000/Me, 2,5 MB miejsca na dysku
+ bardzo szybkie pobieranie plików
+ integracja z popularnymi przeglądarkami
+ prosty, przejrzysty interfejs
– działanie nowych funkcji tylko w IE
– brak funkcji „hammering”
Producent: SpeedBit, USA,
[email protected]
Rejestracja: freeware
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.