NOWE STRONY WWW

www.historica.pl Zamieszkaj w Rzymskim Imperium

Jeżeli kiedykolwiek zachwyciłeś się zadziwiającą starożytną kulturą Egiptu lub Imperium Rzymskiego, to Historica.pl jest portalem tematycznym skierowanym właśnie do Ciebie.

Wirtualne Imperium Romanum: tutaj możesz zostać bogatym właścicielem ziemskim, artystą, senatorem lub nawet kapłanem.

Zadaniem witryny jest skupienie społeczności Wirtualnego Rzymu, która sama będzie współtworzyć wortal poprzez udział w dyskusjach na przeróżne tematy.

Obywatele Rzymu mogą korzystać z takich udogodnień, jak Komunikator użytkowników online, Forum Romanum oraz dostęp do wielu interesujących sekcji tematycznych (również na temat Egiptu). Każdy obywatel po wyborze jednego z dostępnych rodów ma możliwość uczestniczenia w grze fabularnej, wcielając się w dowolną postać, zamieszkującą jedną z prowincji Imperium Romanum. Tu zaczyna się prawdziwa przygoda: każde logowanie to dodatkowe sestercje na koncie użytkownika, które na targowisku przeznaczyć można na handel towarami, ziemią, ludźmi… Możliwości są nieograniczone!

„Zamieszkaj w wirtualnym świecie starożytności” – zachęcają autorzy portalu.

www.telemagazyn.pl Na szklanym ekranie

Większość z nas lubi czasem popatrzeć nie tylko w komputerowy szklany ekran. Kiedy tylko najdzie nas ochota na oglądanie telewizji, możemy sprawdzić w Sieci, czy przypadkiem nie zapowiada się jakiś ciekawy film albo program. Nowa wersja serwisu telewizyjnego Telemagazyn.pl zawiera ramówki aż 230 stacji telewizyjnych w 13 językach. Programy dostępne są w tłumaczonej, a także w oryginalnej wersji językowej.

TELEMAGAZYN w Sieci to program ramowy 230 stacji telewizyjnych.

Dzięki szybkiej aktualizacji na stronach można znaleźć najbardziej aktualny program i najświeższe informacje. Należą do nich m.in. propozycje i ilustrowane zdjęciami omówienia najciekawszych pozycji programowych.

Serwis zamieszcza również opisy filmów (wraz z ich fragmentami w formacie AVI) wchodzących na ekrany kin w Polsce. Są tu także wywiady z gwiazdami filmu i telewizji do czytania i słuchania (MP3).

www.tygrys.zone.pl Co lubią tygrysy?

Śmiechu nigdy za wiele – przypominaliśmy o tym już miesiąc temu. Tym razem proponujemy zajrzeć do Strefy Tygrysa. Po wielu zmianach do dotychczasowych stron z zabawnymi plikami MP3 dodano nowe serwisy poświęcone śmiesznym filmom i dowcipom. Pojawił się także czat – SkyLove.

Autorzy serwisu to w większości studenci, którzy zaprosili do współpracy również osoby z Sieci. W efekcie Strefa wzbogaciła się o Mangallerę oraz serwis Student.help, w którym można znależć materiały przydatne w trakcie egzaminów. Niebawem pojawi się serwis edukacyjny o Giełdzie Papierów Wartościowych Estock.

CIEKAWE ADRESY

www.tapety.lubie.pl Znajdziemy tutaj prawie 4 tys. dobrej jakości tapet na pulpit Windows, podzielonych na 48 kategorii.

www.ubezpieczenia.dom.pl Adres ten prowadzi do nowych działów portalu Dom.pl. Przejrzymy, porównamy i zakupimy tam produkty z zakresu ubezpieczeń majątkowych, turystycznych i komunikacyjnych, a wkrótce na życie oraz zdrowotnych.

www.premier.gov.pl/portal/html/mala/mala1.htm Pod tym adresem Kancelaria Premiera uruchomiła stronę internetową adresowaną do najmłodszych obywateli. Najważniejsze informacje o państwie, rządzie i jego pracy prezentuje jaskółka Julka.

www.warka.com.pl Odwiedzając powyższy adres, zobaczymy, jak wygląda nowa odsłona internetowa Browarów Warka.

www.kp.pl Nowe strony Kompanii Piwowarskiej to nie tylko reklama napojów. Znajdziemy tu wiele treści związanych z polskim i światowym rynkiem piwa.

www.free4web.pl Serwis zawierający darmowe narzędzia dla stron WWW zakończył fazę testów oraz uruchomił nowy komponent: System newsów. Nowa usługa pozwala zarządzać wiadomościami z poziomu strony WWW.

100tysiecy.com.pl Każdy, kto chce się popisać wiedzą, może pod tym adresem wziąć udział w internetowym turnieju wiedzy powszechnej. Co tydzień najlepszy uczestnik wygrywa nagrodę pieniężną!