Przedstawiciel ekstraklasy

Palmtopy: Palm m505: Przedstawiciel ekstraklasy

Czy kolorowe jest lepsze? Z pewnością tak. Wie o tym również firma Palm, która po modelu m500 wprowadza na rynek będący jego kontynuacją – m505.

Palm m505 – mały, lekki i elegancki. Idealne narzędzie nie tylko dla zabieganych menedżerów, ale także często podróżujących fanów prostych gierek.

Wyglądem urządzenie nie różni się niemal niczym od swojego poprzednika, jednak jako pierwszy palmtop tej firmy wyposażone zostało w kolorowy wyświetlacz obsługujący 65 tys. kolorów i podświetlenie, które obejmuje również dolny obszar ekranu – tzw. pole graffiti. Litowo-jonowa bateria zintegrowana w obudowie ładowana jest z dołączanej standardowo podstawki, pełniącej również funkcje komunikacyjne. Po osadzeniu w niej palmtopa i połączeniu jej z komputerem za pomocą kabla USB z łatwością wymieniać można informacje ze stacjonarnym PC.

Palm m505 dostarczany jest z własną aplikacją, w której zintegrowane zostały wszystkie podstawowe i używane na co dzień funkcje – m.in. książka adresowa, kalendarz i lista zadań. Najważniejsza jest jednak opcja synchronizacji. Umieszczony w podstawce przycisk umożliwia niemal natychmiastowe nawiązanie połączenia z komputerem i wymianę wszystkich niezbędnych danych. Co więcej, po zainstalowaniu z konsoli PC dowolnego programu jest on przenoszony na Palma podczas pierwszej następnej synchronizacji. Działa bezbłędnie.

Jak przystało na najbardziej zaawansowany model, Palm m505 ma estetyczną srebrną obudowę, jest bardzo cienki, lekki i wyposażony w wyraźny i czytelny ekran. Jeśli do tego dodamy złącze dla kart Secure Digital (obsługują m.in. modem, cyfrową kamerę, GPS, odtwarzacz MP3 czy moduł Bluetooth), to śmiało można powiedzieć, że Palm m505 jest idealną ofertą dla zabieganych biznesmenów, szukających dobrego narzędzia do organizacji swojego czasu.

Wymiary: 79×114×10 mm
Masa: 139 g
Nośnik danych: 8 MB, opcja: do 64 MB (MultiMedia Card lub Secure Digital)
Zasilanie: wbudowany akumulator Li-Ion
Gwarancja: 12 miesięcy (kolejne 24 miesiące za 100 zł)
Cena: 2800 zł
+ małe wymiary i waga
+ uniwersalne złącze rozszerzające
+ polska lokalizacja w cenie
– wysoka cena
Producent: Palm, USA
http://www.palm.com
Dostawca: Scientific, Warszawa
tel.: (22) 644 85 58
http://www.scientific.com.pl