Przygodówka w komórce

Eric's son: Przygodówka w komórce

Co można zrobić z telefonem komórkowym wyposażonym w obsługę protokołu WAP? Ano połączyć się z Internetem i trochę w nim „pogrzebać”. Ale zamiast szperania można znacznie przyjemniej spędzić czas, na przykład grając w grę. I to przygodową.

Taką właśnie usługę w ramach własnej witryny uruchomił Ericsson. Darmowa gra „Eric’s son” znajduje się pod adresem wap.ericsson.pl. Da się ją uruchomić z każdego telefonu komórkowego z WAP- -em lub z emulatora protokołu WAP. Niewątpliwie jest to jedna z pierwszych gier przygodowych w Polsce dostępnych przez telefon komórkowy.

Jak twierdzą przedstawiciele Ericssona, serwis uruchomiono z myślą o najmłodszych użytkownikach komórek.

Odnalezienie króla Eryka jest zadaniem postawionym w „komórkowej” grze, z której mogą skorzystać właściciele telefonów komórkowych z WAP-em.

Bawiąc się w „Eric’s son”, gracz wciela się w postać syna króla Eryka. W trakcie zabawy zadaniem użytkownika jest przeszukiwanie komnat i korytarzy, walka z wrogami i wypełnianie różnych misji.

Ruch odbywa się po planszy złożonej z pól. Podczas przebywania na polu można się z niego przemieścić, wybierając jeden z możliwych kierunków. Na poszczególnych polach planszy rozmieszczone są rozmaite przedmioty i postacie. Zajmując dane pole, gracz otrzymuje opis miejsca, w którym się znalazł, listę przedmiotów i postaci obecnych na tym polu.

Jeśli na polu znajdzie się dowolny przedmiot, gracz może go podnieść, zaznaczając nazwę przedmiotu, która pojawi się na ekranie. Gra kończy się w momencie odnalezienia króla Eryka.

Info
www.ericsson.pl