WinZip 8.0

Test programu WinZip 8.0.

WinZip towarzyszy nam od „zawsze”. Jego nowa odsłona zawiera jeszcze więcej przydatnych na co dzień funkcji. Nowością jest w niej opcja o nazwie „Zip and e-mail”, która pozwala na szybkie i łatwe spakowanie wybranych plików lub katalogów i wysłanie ich w postaci załącznika.

W nowym produkcie położono szczególny nacisk na zastosowania internetowe i integrację z systemem. Wprowadzono obsługę formatów UUencoded, XXencoded, BinHex oraz MIME, dzięki czemu korzystanie z sieciowych zasobów jest jeszcze łatwiejsze.

Dzięki nowemu paskowi stylizowanemu na Eksploratora Windows aplikacja może teraz przybrać wygląd bardziej zbliżony do systemu operacyjnego. Integracja na tym się jednak nie kończy. Menu kontekstowe WinZipa zawiera ponadto funkcje, które do tej pory dostępne były tylko w systemowym menu podręczym.

Nowe możliwości kreatora pozwalają dodatkowo na tworzenie i aktualizację archiwów, a także na automatyczne instalowanie tematów pulpitu i wygaszaczy ekranu, spakowanych w postaci archiwum ZIP a następnie kopiowanych w określone miejsce na dysku.

Reklama

Wraz z ewolucją komputerów zmieniają się i aplikacje. WinZip nie pozostaje w tyle. Warto poddać się temu trendowi i (mimo ceny) uaktualnić program do nowej, ósmej wersji.

Wymagania: Windows 9x/Me/NT 4.0/2000, ok. 3 MB na dysku
+ integracja z systemem
+ mechanizm Zip and e-mail
– wysoka cena
– brak obsługi formatu RAR
Producent: WinZip Computing, USA
http://www.winzip.com
Rejestracja: 29 USD