FreeDVD 2.0

Test programu FreeDVD 2.0.

Piątek wieczór. Wychodzisz zmęczony z pracy. Po drodze wypożyczalnia wideo kusi nowym hitem… Do domu wracasz, ściskając w ręku lśniące DVD. Płytka w napędzie, ty w wygodnym fotelu. I… okazuje się, że minęło 30 dni od instalacji wersji testowej programu do odtwarzania filmów DVD. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na prosty i darmowy odtwarzacz – FreeDVD 2.0.

Program w założeniu ograniczony został do podstawowych funkcji, ale to może tu być atutem. Według producenta FreeDVD 2.0 powinien pracować ze wszystkimi typami napędów. W interfejsie aplikacji wyróżniają się trzy przyciski: odtwarzanie, stop i pauza, uzupełnione przewijaniem w przód i tył (x2, x4, x8) oraz przejściem do następnego/poprzedniego rozdziału. Jest także możliwość wyciszania fonii, wyświetlania napisów w językach dostępnych na krążku DVD. Niestety, ta ostatnia jedynie teoretycznie: kliknięcie literki „S” na panelu kontrolnym wyświetla listę dostępnych wersji… wyłącznie i wielokrotnie polską (film „Pulp Fiction”). Wybranie dowolnej „polskiej” daje jednak ten sam efekt – dość kanciaste napisy… po angielsku!

FreeDVD jest alternatywną, bezpłatną propozycją dla niewymagających użytkowników. To jego największa zaleta, ponieważ sam program wymaga jeszcze dopracowania.

Wymagania: Windows 9x/Me/NT/2000, ok. 100 KB na dysku
+ bezpłatny
– błędy w działaniu
– niepoprawna obsługa list dialogowych
– nie wygładzona czcionka napisów do filmów
Producent: MapleWare Technologies,
http://www.mapleware.com/freedvd/
Cena: freeware

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News