J-23 znowu nadaje!

kloss.wp.pl: J-23 znowu nadaje!

Kariera kapitana Klossa rozpoczęła się w 1966 roku wraz z nadaniem przez Telewizję Polską cyklu widowisk pod tytułem „Stawka większa niż życie”. Ich olbrzymie powodzenie skłoniło autorów Teatru Telewizji do przeniesienia przygód oficera polskiego wywiadu, działającego pod kryptonimem J-23, na srebrny ekran. Serial realizowany w latach 1967-68 do dziś cieszy się olbrzymią popularnością, także wśród młodej widowni. W 1971 roku ukazała się z kolei komiksowa wersja przygód polskiego agenta autorstwa Andrzeja Zbycha i Mieczysława Wiśniewskiego.

Kapitan Kloss nadaje przez Internet! Wszystkie odcinki wznowionego komiksu znajdziemy teraz w Sieci.

Komiks doczekał się wznowienia, a wraz z nim także internetowej edycji. Pierwsze z dwudziestu ksiąg można poznać, odwiedzając strony nowego serwisu, przygotwaonego przez Wirtualną Polskę.

Na stronach znalazły się informacje na temat wersji filmowej i teatralnej „Stawki większej niż życie”, archiwum z odcinkami komiksu, Bonusy w postaci tapet oraz konkurs. Od października internauci będą mogli wziąć udział w dyskusjach z odtwórcami głównych serialowych ról.