Licealista: fizyka, chemia, biologia, j. niemiecki

Półka książek na jednym dysku CD? Do tego zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Ale żeby w ten sposób wydawać podręczniki? A taki właśnie charakter ma najnowszy produkt firmy Edgard - program "Licealista".

Pakiet oferuje dokładnie to, co zapowiada okładka – metodę przygotowania się do matury z wymienionych przedmiotów: testy wraz z odpowiedziami, bryki maturalne, porady dotyczące efektywnego uczenia się oraz syllabus 2000 (ministerialne minimum programowe). Nie jest to podręcznik, chociaż rozwiązując zadania i czytając opracowania, można się trochę nauczyć. Syllabus ma postać kontrowersyjną: na płycie znajdują się cztery prawie dwustustronicowe teksty w formacie… MS Worda. Posiadacze MS Office’a poznają dzięki temu przepisy dotyczące nowych matur, ich zakresu materiałowego oraz przykładowe arkusze zadań i rozwiązania.

Rozsądne Porady pomogą każdemu licealiście rozłożyć sobie materiał do nauki, przygotować się do egzaminu pod każdym względem i wskażą elementy sprawiające uczniom największy kłopot. Bonusem materiałów do języka niemieckiego są teksty pięknie czytane przez native speakerów, część chemiczna zawiera słownik 130 pojęć, do fizyki dołączono zaś pokaźny zbiór wzorów i definicji. W sumie – solidna pozycja, choć trudno ją nazwać „multimedialną” – to raczej cyfrowa książka, a właściwie cała ich półka.

Wymagania: Windows 9x/Me/NT/2000/ XP PL, ok. 40 MB na dysku
+ solidne opracowanie materiału
+ cenna dawka metodologii uczenia się
– brak hiperłączy w syllabusie i artykułach
Producent: Edgard Multimedia, Warszawa, tel.: (22) 644 55 57
http://www.edgard.com.pl/
Cena: 59 zł
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.