Mekka i Omega

Nowości, wiadomości, ciekawostki, wywiady, zrzuty ekranowe z zapowiadanych gier. A także mody, skóry, cheaty, tipsy i triki - tego potrzebują gracze. Choć stron WWW z taką zawartością jest mnóstwo, tylko kilkanaście jest wartych odwiedzania.

Właściwie na tę stronę mało kto zagląda. Nie ona jest bowiem najważniejsza.

Co Ty wiesz o zabijaniu… (graniu) – nic, jeśli nie byłeś na którejś z licznych stron z jakże licznej i bogatej rodziny 3DActionPlanet.

Jak to? Przecież miał to być przegląd najlepszych stron traktujących o grach FPP (First Person Perspective)? I jest. 3DActionPlanet to bowiem portal (w dobrym tego słowa znaczeniu), czyli brama do największego zbioru najlepszych stron o grach 3D w całym Internecie. Brzmi jak reklama, ale to prawda. To fragment gigantycznego „sajtu” firmy GameSpy, który składa się z wielu stron o kilkuset grach – w tym ponad 60 o FPP. Większość z nich ma charakterystyczne nazwy, np. PlanetKingpin, PlanetUnreal czy PlanetQuake.

A teraz rzecz najważniejsza: ogromna większość z nich to prawdziwe skarbce wszystkiego, co dotyczy takich gier: wiadomości, poradników, dodatków, map, skór i czego jeszcze dusza zapragnie. Jakim cudem tak solidne źródło wiedzy znalazło się pod jednym szyldem? Otóż dostarczycielami „kontentu” (tfu!) nie są pracownicy firmy GameSpy, ale ochotnicy – prawdziwi fani gier FPP.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.