Nokia WML Studio

Nokia znana jest z produkcji dobrych telefonów komórkowych, ale nie zapomniała też o twórcach serwisów WAP. Nokia WML Studio to wymarzone narzędzie graficzne dla programistów internetowych stron oglądanych za pomocą telefonów GSM.

Twórców serwisów WAP powinno zainteresować rozszerzenie (extension) Nokia WML Studio 1.2.0 dla rozbudowanego edytora HTML o nazwie Macromedia Dreamweaver. Pozwala ono tworzyć zawartość serwisów WAP w trybie WYSIWYG. „Wtyczka” działa w obrębie programu i oprócz wbudowanego parsera języka WML (Wireless Markup Language) w wersji 1.1 ma również możliwość podglądu efektów naszej pracy bez potrzeby umieszczania ich w Sieci. Jest to możliwe dzięki uruchamianemu w oknie przeglądarki internetowej symulatorowi wyświetlacza jednego z pięciu modeli telefonów komórkowych firmy Nokia.

W wyniku instalacji do głównego menu Dreamweavera dodane zostają nowa kaskada opatrzona etykietą WML oraz nowy element listy okna Objects. Podczas projektowania nowej karty (deck) jej właściwości wyświetlane są jako zawartość okna Properties, natomiast kod języka WML edytować możemy w opcji widoku Code. Do zainstalowania rozszerzenia niezbędna jest aplikacja Extension Manager, która w czwartej wersji Dreamweavera stanowi integralną część programu, w trzeciej jednak wymaga pobrania z macierzystej strony firmy.

Wymagania: PC Pentium, 32 MB RAM,
Windows 9x/Me/NT 4.0/2000,
Macromedia Dreamweaver 4.0 lub 3.0, Internet Explorer lub Netscape Navigator
+ lokalny podgląd efektów pracy w trybie WYSIWYG
– niezgodność z Dreamweaverem w wersji UltraDev
Producent: Nokia Mobile Phones, Finlandia
http://www.macromedia.com/ exchange/dreamweaver/
Rejestracja: freeware
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.