Samochód na korbę?

Jednym z wydarzeń tegorocznego Krajowego Sympozjum Telekomunikacyjnego w Bydgoszczy miał być pokaz UMTS-a na stoisku Ericssona. W rzeczywistości zaprezentowano "aplikację UMTS". wykorzystującą zwykły GSM. Rozwiązaniem tym był system bazujący na usługach lokalizacyjnych, dzięki któremu można znaleźć najbliższe sklepy, bary czy bankomaty. Niestety - pod warunkiem, że jesteśmy w Europie Zachodniej. Oprócz wspomnianego systemu Ericsson pokazał […]

Jednym z wydarzeń tegorocznego Krajowego Sympozjum Telekomunikacyjnego w Bydgoszczy miał być pokaz UMTS-a na stoisku Ericssona. W rzeczywistości zaprezentowano „aplikację UMTS”. wykorzystującą zwykły GSM. Rozwiązaniem tym był system bazujący na usługach lokalizacyjnych, dzięki któremu można znaleźć najbliższe sklepy, bary czy bankomaty. Niestety – pod warunkiem, że jesteśmy w Europie Zachodniej.

Oprócz wspomnianego systemu Ericsson pokazał kilka nowych produktów, których wspólną cechą było wykorzystywanie Bluetootha. Należały do nich: radio pozwalające słuchać rozgłośni nadających przez Internet oraz Web Screen H610 – urządzenie w kształcie deski, wykorzystujące Linuksa, a umożliwiające swobodne surfowanie z dowolnego miejsca w domu. Zdaniem przedstawicieli Ericssona przebojem ma się okazać BLIP (Bluetooth Local Information Point) – urządzenie do udostępniania informacji użytkownikom „komórek”, palmtopów i notebooków wykorzystujących Blue-tootha. Dzięki „sinym” falom eteru będą oni mogli np. poznać szczegóły dotyczące towarów znajdujących się na wystawie sklepowej, na której zamontowano też BLIP-a serwującego takie dane.

info:www.ericsson.pl
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.