Tell Me More Francuski

Test programu Tell me More Francuski.

Najnowszym na krajowym rynku oprogramowaniem do nauki języka francuskiego jest Tell Me More Francuski. Polską wersję językową opracowała firma Techland. Wcześniej na naszych łamach prezentowaliśmy już program Tell Me More Angielski (CHIP 7/2000, 2112).

W skład pakietu wchodzi sześć płyt CD (po dwie na każdy poziom nauki). Poszczególne płyty charakteryzują się identyczną strukturą – zawierają mniej więcej 5-minutową sekwencję wideo i trzy zazwyczaj bardzo luźno związane z nią lekcje. Główną atrakcją każdej z lekcji jest opcja dialogu. W odpowiedzi na tekst wygłaszany przez lektora odczytuje się jedną z trzech proponowanych kwestii, dzięki czemu wirtualna rozmowa rozwija się zgodnie z naszą wolą. Uzupełnieniem każdej lekcji jest osiem typów ćwiczeń (m.in. dyktando, znajdowanie synonimów, krzyżówka, kojarzenie obrazka z nazwą).

Reklama

Tell Me More Francuski może być wykorzystywany jako pomoc dydaktyczna (obejmuje ponad 200 godzin nauki) i dobre uzupełnienie tradycyjnych metod nauczania. Niestety, nie przewidziano możliwości zakupu tylko jednego z poziomów kursu.

Wymagania: Windows 9x, 8 MB RAM, ok. 30 MB na dysku
+ prowadzenie dialogu z komputerem
+ funkcje rozpoznawania mowy
+ duża liczba ćwiczeń
– nie zawsze intuicyjny interfejs użytkownika
Producent: Auralog, Francja,
http://www.auralog.com/
Dostawca: Techland, Ostrów Wielkopolski
tel.: (62) 737 27 47
http://www.techland.com.pl/
Cena: 299 zł