USB N Cable, DE Cable

Wśród pecetowych interfejsów komunikacyjnych pod względem ilości akcesoriów z pewnością dominuje USB. Prezentujemy dwa z nich: aktywny przedłużacz i kabel pozwalający na łączenie dwóch komputerów.

Najprostszą metodą połączenia dwóch komputerów jest użycie kabla szeregowego, tzw. null-modem cable. Jeśli z jakichś powodów jest to niemożliwe, warto zainteresować się USB Net Cable wyprodukowanym przez firmę Wiretek. Ma on tę dodatkową zaletę, że system Windows traktuje go jak kartę sieciową, dzięki czemu możliwe jest współdzielenie łącza internetowego na obu komputerach. Instalacja urządzenia przebiega bez problemów, należy jednak pamiętać, by sterowniki instalować przed podłączeniem kabla – automatyczna instalacja kończy się niepowodzeniem. USB Net przesyła dane ze średnią prędkością 537 KB/s, wykorzystuje więc prawie połowę przepustowości USB.

Receptą na zbyt krótki kabel USB jest Data Extension Cable, pozwalający zwiększyć jego zasięg o ponad pięć metrów. Przedłużacz, choć pozbawiony własnego zasilania, traktowany jest jak aktywny, jednoportowy hub. Kilka przedłużaczy można ze sobą łączyć, pamiętając jednak, iż ich łączna długość nie może przekroczyć 30 metrów.

USB Net Cable
Protokoły: TCP/IP, NetBEUI, IPX/SPX
Sterowniki: Windows 98, 2000
+ łatwość instalacji
+ możliwość współdzielenia połączenia internetowego
Gwarancja: 3 miesiące
Cena: 160 zł

Data Extension Cable
Długość kabla: 5,35 cm
Gwarancja: 3 miesiące
Cena: 190 zł
Producent: Wiretek, Chiny
http://www.wiretek.com.cn/
Dostawca: Compact – Komputery, Białystok
tel.: (85) 746 59 04
http://www.compact.pl/
0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.