W skrócie

Jedyny prawdziwy RealNetworks zaprezentowała nową aplikację integrującą dwa najważniejsze produkty firmy - odtwarzacza RealPlayera oraz Real-Jukeboksa - program do zarządzania muzyką na komputerze. RealOne, bo tak nazywa się nowa aplikacja, ma pomóc firmie w konkurowaniu z Windows Media Playerem firmy Microsoft. info: www.real.com Koniec kłopotów WP? Portal internetowy Wirtualna Polska oraz Telekomunikacja Polska SA "dogadały […]

Jedyny prawdziwy

RealNetworks zaprezentowała nową aplikację integrującą dwa najważniejsze produkty firmy – odtwarzacza RealPlayera oraz Real-Jukeboksa – program do zarządzania muzyką na komputerze. RealOne, bo tak nazywa się nowa aplikacja, ma pomóc firmie w konkurowaniu z Windows Media Playerem firmy Microsoft.

info: www.real.com Koniec kłopotów WP?

Portal internetowy Wirtualna Polska oraz Telekomunikacja Polska SA „dogadały się” i ta ostatnia przejmie 50 procent akcji plus 1 portalu WP. Z powodu kłopotów finansowych takich portali, jak Ahoj, Poland.com oraz YoYo, pojawiły się wątpliwości, czy dojdzie do transakcji. Mimo że WP wyceniła akcje nawet na 200 milionów dolarów, TP SA skłaniała się ku kwocie 60 milionów dolarów.

info: www.wp.pl, www.tpsa.pl Domena przez Sieć

Firma 2SB wraz z American Software Factory rozpoczęła rejestrację domen com, org, info i net. Ich serwis InterNASK.com oferuje rejestrację przez Internet; przez Sieć dokonywana jest też płatność kartą kredytową. InterNASK nie ma nic wspólnego z NASK-iem oferującym rejestrację domen pl.

cena:

69 zł

info: www.internask.com SVG na poważnie

Na stronach World Wide Web Consortium (W3C) pojawiła się finalna specyfikacja Scalable Vector Graphics 1.0. SVG jest standardem tworzenia wektorowej grafiki dwuwymiarowej. W pracach nad specyfikacją brali udział eksperci z wielu czołowych firm, m.in.: Adobe, Netscape’a, Microsoftu, Opery, Autodeska, Suna i Macromedii.

info: www.w3c.org Po Internecie za 500 zł

Firma Planetweb opracowała nową wersję przeglądarki WWW dla konsoli Sega Dreamcast. Browser 3.0 obsługuje Flasha 4.0 oraz JavaScript. W USA program jest sprzedawany w promocyjnej cenie 15 dolarów. Konsola Dreamcast jest bardzo popularna, choć zaprzestano jej produkcji. Dzięki wbudowanemu modemowi jest chyba najtańszym rozwiązaniem dla osób chcących uzyskać dostęp do Internetu (ok. 500 zł).

info: www.sega.com Jeszcze nie

Istnieje szansa, że portal Arena nie zniknie z Internetu. Jednoosobowy zarząd spółki przedstawił Radzie Nadzorczej plan naprawczy. Zakłada on, że Arena będzie utrzymywana „na powierzchni” za pomocą minimalnych środków. W chwili przedstawiania planu pieniędzy było na od 4 do 12 tygodni.

info: www.arena.pl Rusza do akcji

Z raportu firmy Cahners In-Stat Group wynika, że rośnie zainteresowanie technologią Bluetooth. Sprzedaż urządzeń wykorzystujących Siny Ząbek ma wzrosnąć do końca 2005 r. o 360% (do 955 mln).

info: www.instat.com Lekki szok

Ecard, jedna z firm pośredniczących w autoryzacji kart kredytowych, rozpoczęła promocję „Szokujący szoping”. Osoby, które wezmą w niej udział, otrzymają 10-procentowy rabat na zakupy i możliwość wygrania cennych nagród. Celem przedsięwzięcia jest promocja bezpiecznych zakupów sieciowych.

info: promocja.ecard.pl Jednego mniej

Wniosek o upadłość złożyła firma zarządzająca portalem YoYo. 78% udziałów w niej ma STGroup, która sama boryka się z kłopotami.

info: www.yoyo.pl

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.