Z wizytą u…

Jak domowym sposobem zrobić sobie profesjonalnie wyglądającą wizytówkę, etykietkę czy naklejkę na płytę CD? To proste - wystarczy odpowiedni program...

Przychodzi taki moment w życiu, kiedy nie wypada już zostawiać swoich namiarów na wydartych z zeszytu karteluszkach. Wtedy przydałby się profesjonalnie wyglądający bilecik wizytowy…

Oczywiście, panie prezesie – zostawię panu moją wizytówkę. Tak, tak – moment, gdy ktoś ważny dla rozwoju naszej kariery zawodowej poprosi nas o numer telefonu, kiedyś nastąpi. Wtedy wystarczy sięgnąć do kieszeni i wyjąć specjalnie na tę okazję przygotowany bilecik. Jednak najpierw taką wizytówkę trzeba zaprojektować. To zadanie może przysporzyć nieco kłopotu, jeśli nie dysponujemy przeznaczonym do tego celu oprogramowaniem. Jeszcze trudniej bez specjalnej aplikacji „wyprodukować” profesjonalnie wyglądającą etykietę lub nalepkę, zwłaszcza gdy musi ona zawierać kod kreskowy.

Na kombajnie?

Nietrudno zauważyć, że właściwie wszystkie programy graficzne oferują coraz więcej możliwości i stają się, a może już są, prawdziwymi software’owymi „kombajnami”. Każdy, kto na co dzień korzysta z nowoczes- nego edytora malarskiego czy programu do grafiki wektorowej, jest w stanie w krótkim czasie zaprojektować wzór etykietki czy wizytówki. Sprawa komplikuje się jednak, jeśli tworzenie złożonych projek-tów graficznych nie jest naszym chlebem powszednim. Na naukę nowego, bardzo rozbudowanego oprogramowania musielibyśmy poświęcić więcej czasu, niż powinna zająć nam cała praca nad wizytówką. Poza tym jest jeszcze jeden, chyba istotny problem – za takie aplikacje ich producenci życzą sobie całkiem niemałe pieniądze.

Można taniej!

Na szczęście istnieją małe programy przeznaczone tylko do projektowania wizytówek lub etykiet, a ich obsługa jest tak intuicyjna, że czasami wystarczy minuta na stworzenie profesjonalnie wyglądającego biletu wizytowego.

Aplikacji, które znalazły się w przeglądzie, nie można wrzucić do jednego worka. Jedne z nich przeznaczone są do projektowania wizytówek, inne etykiet i naklejek, jeszcze inne wszystkiego razem i dodatkowo na przykład dyplomów.

Info

Sieciowe wizytówki
http://www.wizytowka.pl/
Więcej programów
http://www.tucows.com/business/

Na CHIP-CD w katalogu Software | Wizytówki znajdują się wszystkie opisywane programy.

W serwisie Download CHIP-a ONLINE znajdują się programy Business Card Designer Plus 2000 4.0, dmt Label 32 4.0, Labels, Cards&More 2.5 oraz Visual Business Cards 3.3f

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.