Z powrotem u nas!

1996

Godzina zero. 17 grudnia uruchamiamy stronę internetową www.chip.pl. Na początku serwis jest siermiężny i bardzo skromny, zawiera spis treści bieżącego numeru CHIP-a, co nieco o BBS-ie, nasze audycje radiowe, spis programów z CHIP-owego krążka itp. Przebojem jest umieszczenie rdzennie polskiej wyszukiwarki NEToskop. Pech chce, że dzień „odpalenia” witryny zbiega się w czasie z awarią łącza internetowego pomiędzy NASK-iem i TP SA. Przerwa trwa dwie i pół godziny. Internauci klną jak szewcy, bo nie mogą się z nami połączyć. Już po paru dniach liczba odsłon strony głównej przekracza 1000 dziennie.

1997

Publikujemy pierwszą ankietę na WWW, a wyszukiwarka NEToskop otrzymuje możliwość zadawania pytań zawierających operatory boolowskie. 19 marca udostępniamy w Internecie zasoby redakcyjnego BBS-u. Przebojem jest Wolna Pagina autorstwa (głównie) Zimnego Reseta, czyli ówczesnego naczelnego Marka Zimnaka. Na początku marca 1997 roku liczba odsłon strony głównej przekracza 100 000, a pod koniec października – milion. Powstaje NewsRoom CHIP-a – nasza „internetowa agencja prasowa” – dział dostarczający najświeższych informacji z branży IT internautom CHIP Online. W lipcu powódź pozbawia nas na prawie miesiąc możliwość serwowania naszych stron internetowych.

1998

Półtora roku po uruchomieniu serwisu w końcu publikujemy w Sieci prawie pełną zawartość każdego numeru CHIP-a. Rusza również podserwis prezentujący działalność laboratorium CHIP-a. W jego ramach funkcjonuje m.in. internetowa wersja rankingów Top 10. Powstają też nasze grupy dyskusyjne. Udostępniamy możliwość „przeszukiwania” serwisu w taki sposób, by w odpowiedzi internauta otrzymał stronę o określonej tematyce. Podserwis nazywamy „Twój CHIP”. Zmieniamy layout serwisu. Jest ładniej, ale za to dość ciężko. Kilka miesięcy później odchudzamy strony.

1999

Rusza w Sieci internetowa wersja przeglądarki płyt CD dołączanych do naszego magazynu. Jej zadaniem jest zaprezentowanie użytkownikowi „spisu treści” płyty. NewsRoom doczekuje się biuletynów, czyli codziennej subskrypcji informacji. W maju pojawia się dziesięciotysięczna notka w NewsRoomie. Jest premia i jubel. Wszystko na żywo przez webcam (pierwowzór Big Brothera?). Dla tych, którzy lubią wiedzieć, ile co kosztuje, oddajemy do dyspozycji PC Market, w którym znajdują cenniki sklepów ze sprzętem komputerowym. Nowością jest też Klub CHIP-a, adresowany do naszych prenumeratorów.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News