AltDesk 1.2

W przeciwieństwie do linuksowców użytkownicy Windows dysponują tylko jednym pulpitem. AltDesk to idealny sposób dla osób pracujących z wieloma aplikacjami.

Wydajność pecetów wzrasta w bardzo szybkim tempie i użytkownicy Windows mogą korzystać z coraz większej liczby aplikacji jednocześnie. Niestety, jeden fakt nadal pozostaje niezmienny – do dyspozycji jest tylko jedno biurko. Problem ten pomaga rozwiązać niewielka, ale bardzo przydatna aplikacja – AltDesk.

Wymagania: Windows 9x/2000/Me/NT, ok. 400 KB
+ obsługa skór
+ możliwość definiowania aplikacji widocznych na wszystkich biurkach
– brak możliwości dostosowania ikon i tapety dla każdego biurka
Producent: Gladiators Software, Rosja
http://www.astonshell.com/
Rejestracja: 15 USD

Program umożliwia rozszerzenie ilości pulpitów do 81, co powinno już wystarczyć najbardziej wymagającym użytkownikom. Te dodatkowe pulpity nie są tak skonstruowane jak na przykład w systemie Linux, gdzie każdy z nich może mieć własną tapetę i ikony. Tu przy przechodzeniu na kolejne biurka wszystko pozostaje bez zmian – zmieniają się jedynie otwarte i widoczne na pasku aplikacje.

Nawigację po dostępnych pulpitach ułatwia panel obrazujący wszystkie otwarte okna wraz z uruchomionymi aplikacjami. Użytkownik ma również możliwość określenia skrótów klawiaturowych, które uproszczą jeszcze proces przełączania biurek. Dodatkowo pomocna funkcja „Szef idzie!” pozwoli nam błyskawicznie wrócić do przerwanej pracy i ukryje obecność AltDesk. Program ten z pewnością przyda się każdemu, kto podczas pracy wykorzystuje wiele aplikacji naraz.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.