Do kompletu

Test klawiatury Microsoft Single Touch Pad

Pakiet biurowy Microsoft Office już dawno zdobył uznanie wśród pracowników biur. Teraz, idąc za ciosem, firma z Redmond wprowadza na rynek nową klawiaturę sygnowaną logo Office. Ma to sugerować, że jest ona przeznaczona głównie dla użytkowników korzystających z tego pakietu.

Microsoft Single Touch Pad
Złącze: USB
Ilość klawiszy: 104 + 19 specjalnych
System operacyjny: Windows 98/Me/NT/2000/XP oraz Mac OS
Gwarancja: 12 miesięcy
Cena (z VAT-em): 210 zł
+ wysoki komfort pracy
+ rolka
– niestandardowe umieszczenie niektórych klawiszy
– wysoka cena
Producent: Microsoft, USA
http://www.microsoft.com/
Dostawca: APN Promise, Warszawa
tel.: (22) 654 90 64
http://www.promise.com.pl/

Klawiatura na pierwszy rzut oka robi bardzo pozytywne wrażenie. Delikatne krzywizny oraz srebrno-szare akcenty sprawiają, że całość jest estetyczna i miła dla oka. Szeroka podkładka pod nadgarstki oraz spore rozmiary powodują, że klawiatura jest wygodna i solidna. Pracy klawiszy również nie można nic zarzucić. Mały skok oraz dobre odbicie klawiszy sprawiają, że pisze się szybko i przyjemnie. Niestety, ułożenie niektórych przycisków specjalnych może początkowo irytować użytkowników przyzwyczajonych do standardowych rozwiązań.

Klawiatura została wyposażona w dużą liczbę dodatkowych funkcji oraz klawiszy, mających ułatwić pracę. Najbardziej widoczną innowacją jest znajdujący się z lewej strony klawiatury Single Touch Pad. Nie jest to jednak znana z notebooków płytka dotykowa, ale klawisze zastępujące często używane skróty klawiaturowe oraz rolka przewijająca. Rozwiązanie to miało na celu zastąpienie niektórych funkcji myszy, jednak o ile rolka jest faktycznie wygodna i przydatna, o tyle reszta przycisków ma znaczenie chyba bardziej estetyczne. Używając skrótów na pulpicie, można znacznie szybciej i wygodniej uzyskać żądany efekt. Oprócz Single Touch Pada klawiatura wyposażona jest w zestaw predefiniowanych przycisków, tzw. hot keys, służących do uruchamiania często używanych aplikacji oraz obsługi multimediów. Standardowo klawiszom przyporządkowane są narzędzia pakietu Office, lecz można to bez problemu zmienić, korzystając z dołączonego oprogramowania.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News