Domowy kameleon

Test drukarki wielofunkcyjnej HP LaserJet 1220

Urządzenia wielofunkcyjne, zwane potocznie „kombajnami”, najczęściej kojarzą się z dużym biurem. Nie ma co ukrywać – większość tego typu urządzeń przeznaczona jest głównie dla instytucji – zarówno za sprawą ceny (nierzadko kilka tysięcy złotych), jak i możliwości, których przeciętny użytkownik nie jest w stanie wykorzystać w domowym zaciszu.

LaserJet 1220
Skaner: rolkowy A4
Rozdzielczość optyczna: 600×600 dpi
Drukarka: laserowa, monochromatyczna
Szybkość drukowania: do 14 s./min
Złącza: równoległe, USB
Gwarancja: 12 miesięcy
Cena (z VAT-em): 2500 zł
+ dobra jakość wydruków
+ bardzo intuicyjna obsługa
– możliwość skanowania wyłącznie pojedynczych kartek
Producent: Hewlett-Packard, USA
http://www.hp.com/
Dostawca: HP Polska, Warszawa
tel.: (22) 565 77 00
http://www.hp.com.pl/

Na szczęście są wyjątki. Jednym z nich jest HP LaserJet 1220 – bardzo zgrabne połączenie drukarki laserowej i kolorowego skanera. Całość została zaprojektowana do pracy w warunkach domowych bądź jako urządzenie osobiste w firmie.

Dzięki dużej wydajności modułu drukującego przeniesienie na papier czterostronicowego dokumentu tekstowego trwa niespełna pół minuty. Okres oczekiwania na wydruk grafiki nieco się dłuży i może wynosić nawet ponad minutę. Rekompensuje to jednak jakość uzyskiwanych prac – gładkie czcionki, jednolite wypełnienia i brak widocznego rastra sprostają oczekiwaniom nawet bardzo wymagających użytkowników.

Złożenie w jedną całość kolorowego skanera i czarno-białej drukarki w pierwszej chwili może wydawać się bezsensowne. Bo co z tego, że zdigitalizujemy barwny obraz, jeśli po wydruku na „laserówce” uzyskamy co najwyżej monochromatyczny dokument? To prawda, jednak LaserJet 1220 wyposażony został w szereg rozwiązań pośrednich, usprawniających obsługę kolorowych dokumentów. I tak np. zaraz po zeskanowaniu, cyfrowy dokument możemy wysłać na inną drukarkę (np. „atramentówkę”), bądź też jako załącznik do e-maila. A wszystko to dostępne jest z poziomu sterownika drukarki, bez konieczności stosowania dodatkowego oprogramowania.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News