MP3 dla Bonda

Test odtwarzacza MP3 Panasonic SV-SD75

Kalkulator, rejestracja pulsu – to tylko niektóre funkcje, jakie zostały wbudowane w zegarki. Japońscy inżynierowie udowodnili jednak, że miniaturyzacji poddane może zostać także nieco bardziej skomplikowane urządzenie, jak choćby odtwarzacz plików MP3. Odtwarzacz MP3 Panasonic SV-SD75 waży z baterią 55 gramów, a jego wymiary niemal dokładnie odpowiadają rozmiarom pudełka zapałek. Dzięki tak małym rozmiarom urządzenie nie tylko zmieści się do każdej kieszeni, ale po umieszczeniu w znajdującej się w zestawie bransoletce może być noszone na ręku jak zwykły zegarek!

Panasonic SV-SD75
Złącza: wyjście minijack
Gniazdo pamięci: 1xSD
Dołączona karta flash: 64 MB
Obsługiwane tagi: IDv1, IDv2
Zasilanie: 1xAAA
Czas pracy (akumulator NiMH 650 mAh): 88 minut
Gwarancja: 12 miesięcy
Cena (z VAT-em): 2299 zł
+ małe rozmiary, niewielka waga
+ dobry wyświetlacz
+ wymiana danych przez osobny czytnik
– krótki czas pracy na akumulatorach NiMH
Producent: Panasonic, Japonia
http://www.panasoniceurope.com/
Dostawca: Panasonic Polska, Warszawa
tel.: (22) 338 11 00
http://www.panasonic.com.pl/

Niewielka waga gotowego do pracy odtwarzacza to m.in. zasługa wykorzystania do zasilania tylko jednego ogniwa typu AAA. Energia zgromadzona w baterii alkalicznej pozwala na słuchanie muzyki przez ok. 5 godzin. Znacznie ekonomiczniejszym rozwiązaniem będzie zastosowanie akumulatorków NiMH. Choć ich użycie wiąże się ze skróceniem czasu pracy do 90 minut, znikomy ciężar (12 g) pozwala na zabranie kilku zapasowych akumulatorów.

Pomimo niewielkich rozmiarów urządzenie nie ustępuje funkcjonalnością znacznie większym produktom konkurencji. Pochwalić szczególnie należy wysokiej jakości czarny wyświetlacz LCD. Nie jest on co prawda podświetlany ale odpowiednia konstrukcja zapewnia mu dobrą widoczność nawet przy minimalnej intensywności zewnętrznego oświetlenia.

Do przechowywania plików z muzyką wykorzystywane są karty pamięci flash SD (Secure Digital). Nośniki te przypominają popularne moduły pamięci MMC, lecz nie są z nimi zgodne ze względu na zastosowane mechanizmy zabezpieczające przed łamaniem praw autorskich.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News