USB Docking Station

Czy zdarzyło Ci się, że ilość złączy w Twoim pececie lub notebooku okazała się niewystarczająca? Jeśli tak, sprawdź, co możesz uzyskać, kupując replikator portów.

Dla wielu użytowników, dla których notebook ma zbyt mało złączy, alternatywą może się okazać prosty replikator portów. Urządzeniem tego typu, niejako wbrew swojej nazwie, jest USB Docking Station.

USB Docking Station UH510
Wyposażenie: replikator portów (7 diód), kabel USB, zewnętrzny zasilacz, sterowniki dla: Windows 98-2000, Mac OS
Złącza: 4xUSB (Port-A), USB (Port-B, File transfer port), klawiatura PS/2, mysz PS/2, RS-232 (szeregowe), LPT (równoległe), RJ-45 (sieciowe)
Gwarancja: 12 miesięcy
Cena (z VAT-em): 550 zł
+ łatwość instalacji i użytkowania
+ duża funkcjonalność
– niezbyt duża wydajność
Producent: GoodWay, Tajwan
http://www.goodway.com.tw/
Dostawca: Luxus Technology, Warszawa
tel.: (22) 660 64 90
http://www.luxus.com.pl/

Do połączenia z komputerem model UH510 wymaga co najmniej jednego wolnego portu USB. Dołączony kabel umożliwia natychmiastowe wpięcie i zainstalowanie adaptera. Instalacja urządzenia trwa nie więcej niż pięć minut. Cztery standardowe porty USB oraz złącza PS/2, szeregowe i równoległe można wykorzystać od razu. Każdy z nich działał bez zarzutu. Aby połączyć się z innym komputerem, wymagany jest jednak drugi kabel USB (A-to-B) lub – gdy chcemy wykorzystać złącze sieciowe – tradycyjna skrętka i wtyczka RJ-45.

Zmierzona przez nas prędkość wymiany plików oscylowała na poziomie 900 KB/s. Choć wartość ta nie przyprawia o zawrót głowy, ważne jest, że połączyć można ze sobą zarówno dwa komputery PC lub Macintosh, jak i dwie maszyny z jednym z wymienionych systemów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.