iMesh 3.0

Programy do wymiany zbiorów pomiędzy użytkownikami Internetu pojawiają się jak grzyby po deszczu. Entuzjaści aplikacji typu P2P powinni zapoznać się z bogatymi możliwościami iMesha, który pozwoli im na wymianę nie tylko plików muzycznych.

iMesh to kolejny system zaliczający się do kategorii programów P2P, pozwalający na wymianę różnych zbiorów między internautami. Mimo iż głównie używany jest do znajdowania plików MP3, nie ogranicza się tylko do muzyki. Wyszukiwane pliki mogą pochodzić z kilku kategorii: muzyczne, klipy wideo, obrazy, oprogramowanie oraz dokumenty. Jako odpowiedź na nasze zapytania wyświetlane są jedynie te pliki, które są w danym momencie dostępne.

Wymagania: Windows 9x/Me/NT 4.0/2000/XP, ok. 4 MB na dysku
+ współpraca z siecią FastTrack
– instalowanie modułów spyware
Producent: iMesh, Izrael
http://www.imesh.com/
Rejestracja: freeware

iMesh współpracuje z siecią FastTrack, co znacznie zwiększa liczbę dostępnych plików. Nowa wersja potrafi wreszcie pokazywać informacje o bitrate utworów MP3 oraz pobierać jeden zbiór od kilku użytkowników jednocześnie. iMesha wyposażono też w moduł pogawędek (niestety, w formie ActiveX), dzięki czemu możemy porozmawiać z innymi użytkownikami programu na jednym z kilkunastu kanałów. Razem z aplikacją nadal instalują się programy typu spyware.

iMesh ma dwa typy interfejsu: standardowy (iMesh) oraz Outlook (do złudzenia przypominający wygląd znanego programu pocztowego). Gdy znudzą nam się kolory panelu kontrolnego, możemy zastosować jedną z wielu „skór”. Wersja 2.2 miała kłopoty ze stabilnością oraz szybkością pobierania plików. W edycji 3.0 zostało to poprawione. Wydaje się więc, że program wiek młodzieńczy ma już za sobą i stał się pełnowartościowym narzędziem.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.