Weź za darmo i przetestuj!!!

Witamy na stronach nowego projektu CHIP-a, kryjącego się pod kryptonimem multiTEST. Rubryka ta powstała z myślą o Tobie, Czytelniku - chcemy, abyś wykorzystał swoją wiedzę i spróbował sił w roli... redaktora testującego.

Największe w Polsce laboratorium

obejmie teraz swoim zasięgiem cały kraj. Będzie dostępne dla wszystkich śmiałków mających chęć, by badać wchodzące na rynek produkty, wykorzystujące najnowsze technologie i rozwiązania.

Znakiem szczególnym tego rodzaju testów będzie długość ich trwania, wynosząca w zależności od rodzaju testowanych urządzeń od 6 do 12 miesięcy, oraz to, że po wypełnieniu postawionych zadań

testowany sprzęt pozostanie Twoją własnością!

Działalność domowego laboratorium rozpoczynamy testem 27 platform, składających się z procesorów Intel Pentium 4, płyt głównych:

Abit BD7-RAID

,

Acorp 4D845A

lub Asus P4B266, oraz wentylatorów Di4-7H53D-0C firmy CoolerMaster .

Co to jest i czemu służy multiTEST?

multiTEST to długoterminowy test, trwający od 6 do 12 miesięcy. Od testów przeprowadzanych w CHIP Lab-ie różni go to, że testujący nie są pracownikami Laboratorium, a użytkownikami sprzętu – Czytelnikami CHIP-a.

Wasze testy pozwolą ukazać nie tylko jakość, wydajność czy ergonomię, ale przede wszystkim praktyczne aspekty testowanego sprzętu. Sprawdzimy, jak urządzenia zachowują się w zależności od konfiguracji wykorzystywanych przez Was komputerów, ich wyposażenia, zastosowanych rozwiązań czy oprogramowania.

Wyniki Waszej pracy w połączeniu z danymi uzyskanymi w testach CHIP Lab stworzą obszerną bazę informacji o testowanych produktach oraz urządzeniach wykorzystujących podobne rozwiązania, np. płytach głównych z tym samym chipsetem czy kartach graficznych z jednakowym układem graficznym.

Weź udział w multiTEŚCIE

W trakcie testu Twoim zadaniem będzie

dzielenie się z pozostałymi Czytelnikami wszystkimi uwagami na temat użytkowania sprzętu – np. wykrytymi błędami czy problemami technicznymi oraz znalezionymi metodami ich rozwiązania

.

Do Twoich obowiązków należeć będzie

sprawdzanie i szukanie rozwiązań problemów zgłaszanych przez uczestników testu, instalowanie i wykorzystywanie najnowszych dostępnych sterowników, wersji BIOS-u czy oprogramowania

.

Jako redaktor testujący

zobowiązujesz się wypełniać przygotowywane przez nas oraz producentów testowanego sprzętu ankiety, sporządzać statystyki oraz opisy dotyczące wykorzystania testowanych produktów i uczestniczyć w wymianie informacji z pozostałymi uczestnikami projektu

.

Kontakt z wybranymi osobami nastąpi nie później niż do 7 lipca 2002 r.

Szczegółowy regulamin znajdziesz na naszych stronach internetowych http://chiplab.chip.pl

Na następnej stronie przedstawiamy platformy sprzętowe, które rozdamy wybranym osobom testującym.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.