Wystarczy szkic

Draft: n. szkic; zarys; obrys; schemat; koncept; plan; projekt. Takie między innymi słówka podaje słownik angielsko-polski. Jak się już domyślamy z nazwy, program służy do sporządzania dokumentacji projektu. Opisywaliśmy na tych łamach aplikację tej samej firmy – Architech.PC, z której zaczerpnięto interfejs i większość funkcji, poza dotyczącymi trójwymiarowej wizualizacji. Użytkownicy Drafta mają do dyspozycji pełen zestaw narzędzi kreacyjnych, znanych z Architecha.PC, jak: ściany, stropy, drzwi i okna, dachy, schody, obiekty biblioteczne i geometryczne. Zasada projektowania jest prosta i efektywna: pracujemy na rzucie, pamiętając o “parametrze głębi”, a program zajmuje się tworzeniem przekrojów i elewacji stosownie do naszej inwencji.

APC.Draft
Wymagania: Windows 9x / NT / 2000, karta graficzna z obsługą OpenGL (min. 800×600/256 kolorów z akceleracją), ok. 150 MB na dysku
+ automatyczne widoki przekrojów
+ możliwość rozbudowy
+ poprawione tłumaczenie menu
Producent: SoftCAD International, Belgia
http://www.softcad.com/
Dostawca: SoftARCH, Wrocław
http://www.softarch.pl/
tel.: (71) 372 85 00
Cena (z VAT-em): ok. 4100 zł

Większość elementów nanoszona jest parametrycznie, czyli np. w przypadku schodów możemy zażyczyć sobie zmiany szerokości stopni i ich liczby w jednym biegu. Szybko, łatwo i przyjemnie. Wymiary, jakimi opatrzymy nasze plany, automatycznie “dostosowują” się do zmian. Pod ręką mamy zawsze podręcznik, w którym szczegółowo opisano całą magię pracy z APC.Draft, a nawet więcej… Więcej, ponieważ jest to podręcznik napisany dla wszystkich programów z rodziny Architecha.PC. O dostępności konkretnych opcji informują ikonki aplikacji w nagłówku każdego rozdziału. W stosunku do poprzednio testowanego Architecha.PC (patrz: CHIP 1/2001, str. 126) wyraźnie poprawiono polonizację menu. Komendy są klarowne i proste, tylko niepotrzebnie większość wyrazów zaczyna się wielką literą.

APC.Draft jest programem kreślarskim, nie znajduje więc zastosowania przy zaawansowanym modelowaniu czy wizualizacji. Jego użyteczność docenią zwłaszcza pracownie wyposażone w inne programy z rodziny Architecha.PC, ale zdobędzie uznanie i tych, którzy szukają wygodnego narzędzia oszczędzającego żmudnej pracy rysunkowej.

Więcej:bezcatnews