Logitech WingMan Cordless

Test gamepada do gier Logitech WingMan Cordless

Wybór dostępnych na rynku manipulatorów do gier jest ogromny – wyprofilowane joysticki do symulatorów lotu, kierownice do wyścigów samochodowych, gamepady do „zręcznościówek”… A co, jeśli lubimy różne gatunki gier? Z pomocą może przyjść gamepad WingMan Cordless.

Złącze: USB
Liczba stopni swobody: 4
Liczba przycisków/pokręteł: 13/3
Gwarancja: 12 miesięcy
Cena (z VAT-em): 250 zł
+ wysoka uniwersalność i ergonomia
+ bezprzewodowość
+ technologia force feedback
– wysoka cena
Producent: Logitech, Szwajcaria
http://www.logitech.com/
Dostawca: Logitech Polska, Warszawa
tel.: (22) 844 82 78
http://www.logitech-sklep.pl/

W modelu tym tradycyjną ośmiokierunkową konsolę uzupełniono dwoma analogowymi minijoystickami. Taki zabieg znacząco wpłynął na poprawę funkcjonalności gamepada w grach, w których oprócz refleksu liczy się również precyzja. Fani symulatorów lotu docenią dobrze umiejscowioną przepustnicę. Możliwość przypisania niemal dowolnej funkcji 6 przyciskom z dostępnych 13 sprawia zaś, że również fani gier zręcznościowych nie poczują się zaniedbani.

Wysoką funkcjonalność gamepada podnosi bezprzewodowy interfejs. Komunikacja z komputerem odbywa się za pomocą fal radiowych, dzięki czemu na zawsze można zapomnieć o niewystarczającej długości przewodów. Zaimplementowano także mechanizm force feedback, znany do tej pory głównie z joysticków i kierownic. Wibracje są wyraźnie odczuwalne, sterowniki zaś pozwalają na płynną regulację ich intensywności i dostosowanie do indywidualnych wymagań.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News