Back-upq 5,25″ USB 2.0 i 3,5″ USB 2.0

Czy wiesz, że Twój dysk twardy czy nagrywarkę CD-RW można w bardzo prosty sposób przerobić na napęd zewnętrzny i to wyposażony w szybkie złącze USB 2.0?

Sytuacja z życia wzięta. Nasz znajomy ma na swoim dysku twardym pliki, na których bardzo nam zależy. Niestety, kolega nie dysponuje nagrywarką, a na naszym świeżo zakupionym komputerze przyklejone są plomby gwarancyjne. Co z tym począć? W sukurs mogą nam przyjść zewnętrzne kieszenie na HDD lub nagrywarki ze złączem USB.

Interfejs: USB 2.0
Kieszeń na dysk twardy:
Wymiary: 198x34x128 mm
Waga: 380 g
Gwarancja: 12 miesięcy
Cena (z VAT-em): 415 zł
Kieszeń na nagrywarkę:
Wymiary: 255x210x60 mm
Waga: 800 g
Gwarancja: 12 miesięcy
Cena (z VAT-em): 455 zł
+ szybki transfer w przypadku interfejsu USB 2.0
– toporne wykonanie kieszeni na nagrywarkę
Producent: Quick Service, Tajwan
http://www.qs.com.tw/
Dostawca: Luxus Technology, Warszawa
tel.: (22) 660 64 90
http://www.luxus.com.pl/

Urządzenie dla dysku twardego wykonane jest estetycznie i funkcjonalnie. Ze względu na niewielkie wymiary można je uznać za przenośne. Niestety, nie można tego powiedzieć o kieszeni na nagrywarkę. Spore gabaryty, toporność wykonania (zamontowanie napędu w środku jest trudne), a na dodatek olbrzymich rozmiarów kabel zasilający znacznie obniżają jej funkcjonalność.

Obydwa urządzenia wykorzystują szybki interfejs USB 2.0. Konieczna jest więc nowoczesna płyta główna lub odpowiedni kontroler na karcie PCI. W przeciwnym razie możemy skorzystać z interfejsu USB 1.1, co niestety mocno ogranicza transfer danych (do około 1 MB/s).

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.