SubEdit-Player build 3695

Test programu SubEdit-Player build 3695

Każdy, kto oglądał filmy w formacie DivX, spotkał się zapewne z problemem „rozjeżdżających się” i pełnych błędów napisów. Jeśli więc zamierzamy dokonać poprawek w liście dialogowej, powinniśmy skorzystać z edytora napisów. Jednym z takich narzędzi jest SubEdit-Player – aplikacja o tyle ciekawa, że łączy w sobie bardzo bogate funkcje odtwarzacza filmów i edytora napisów.

Wymagania: Windows 98 / NT 4.0 / 2000 / Me / XP Professional, Windows Media Player 6.4 lub nowszy
+ tworzenie zakładek filmu
+ zaawansowane funkcje edycji i tworzenia napisów
+ śledzenie napisów w edytorze podczas odtwarzania
– sporadyczne problemy z wyświetlaniem napisów
Producent: Artur Sikora, Częstochowa
http://alfa.imi.pcz.czest.pl/ ~subedit/
Cena: freeware

Sterowanie filmem jest przyjazne i intuicyjne. Dzięki specjalnemu panelowi w trybie pełnoekranowym możemy regulować suwakami pozycję i wielkość „ekranu”, zmieniać wielkość i położenie napisów, a także parametry głosu. Wśród wielu funkcji programu należy wymienić automatyczne wczytywanie filmu podzielonego na dwa pliki, napisów oraz tworzenie zakładek.

Edycja napisów jest równie łatwa i przyjemna jak oglądanie filmu. Program umożliwia konwersję między różnymi standardami zapisu list dialogowych, przesunięcie napisów o stałą wartość czy też poprawianie istniejących plików (usunięcie zbędnych spacji, pustych wierszy itp.). Dzięki funkcji śledzenia napisów szybko odnajdziemy aktualnie wyświetlany wiersz i dokonamy poprawki podczas oglądania filmu.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News