Grandtec Grand X Point

Test wskaźnika bezprzewodowego Grandtec Grand X Point

Ci, którzy zmuszeni są czasem prowadzić prezentację, z pewnością szybko się przekonali, że bezprzewodowa łączność z komputerem jest w takiej sytuacji znacznie pomocna. Poza bezprzewodową myszą, nawet jeśli wyposażona jest ona w laserowy wskaźnik, rzadko spotkać można jednak urządzenie oferujące dodatkową funkcjonalność.

Liczba przycisków funkcyjnych: 14
Zasięg: 10 m
Liczba obsługiwanych funkcji jednorazowo/łącznie: 11/15
Obsługiwane systemy: Windows od 95
Wymiary: 136x45x33 mm
+ funkcjonalne oprogramowanie
– komunikacja na podczerwień
– brak wskaźnika laserowego
Producent: Grandtec, Tajwan
http://www.grand.com.tw/

Produktem wnoszącym nieco urozmaicenia w tej dziedzinie jest Grand X Point. Niewielki pilot przejmuje po części rolę myszy i, co ważniejsze, udostępnia wiele dodatkowych i nietypowych funkcji. Poza banalnymi, jak uruchomienie określonej aplikacji, odtworzenie wybranego wcześniej pliku audio czy przejście do konkretnej strony WWW, możemy również ustawić timer (zegar odliczający w tył) czy punkt symulujący promień lasera, który za pomocą czterokierunkowego przycisku można dowolnie przemieszczać po ekranie.

Wśród pozostałych funkcji warto wymienić specjalną opcję, dzięki której możemy ukryć część ekranu, natomiast przy zakrytym ekranie pokazać jedynie jego wycinek (np. małe okno). Przydatne okażą się zapewne opcje powiększenia wybranego fragmentu czy przewijania zawartości okna. Mały i lekki pilot jest przydatny i wygodny w obsłudze, choć komunikacja na podczerwień wymaga, aby czujnik i nadajnik były zwrócone do siebie.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News