Adax Appliance Server

Tylko prawdziwi "hardcore'owcy" mogą być administratorami serwerów internetowych? Skądże znowu - wystarczy mieć AAS-a.

Testowane urządzenie powstało we współpracy producenta pecetów JTT oraz firmy specjalizującej się w rozwiązaniach opartych na Linuksie – 7bulls.com. Jest ono w zasadzie kompletnym serwerem internetowym, przeznaczonym głównie dla niewielkich firm czy sieci blokowych.

Konfiguracja AAS-a, zamkniętego w niewielkiej i bardzo cichej obudowie, jest banalnie prosta. Wystarczy wetknąć do odpowiedniego gniazda z tyłu obudowy wtyczkę kabla sieciowego, telefonicznego lub szeregowego (np. łączącego serwer z modemem SDI), a do wyjściowego gniazda ethernetowego podłączyć hub lub switch. Teraz możemy skonfigurować jedną ze stacji przyłączonych do koncentratora i dokonać odpowiednich ustawień serwera.

Wymiary: 31x9x40 cm
+ dobra dokumentacja
+ cicha praca
– brak serwera SSH
Producent: JTT Computer
(http://www.jtt.pl/)
i 7bulls.com
(http://7bulls.com/)
Dostawca: 7bulls.com, Warszawa,
tel. (22) 881 00 48
Cena (z VAT-em): 3659 zł

AAS pełni jednocześnie funkcję routera z funkcją NAT, zapory ogniowej, serwera WWW, pocztowego i FTP. Estetyczny i wygodny interfejs konfiguracyjny udostępniany jest za pośrednictwem przeglądarki WWW. Pozwala on ustawić adresy IP, skonfigurować konta WWW/FTP, zmodyfikować regułki firewalla czy dodać serwer wirtualny.

Producenci potraktowali poważnie kwestię bezpieczeństwa serwera. Przejawia się to regularnym udostępnianiem poprawek, co odbywa się szybko i sprawnie. Dostępne są też funkcje automatycznego backupu danych.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.