Czekając na R300

W sprzedaży są już pierwsze karty graficzne z procesorami ATI Radeon 9000.

W sprzedaży są już pierwsze karty graficzne z procesorami ATI Radeon 9000 (nazwa kodowa RV250). Cenowo, funkcjonalnie i wydajnościowo mają one konkurować z urządzeniami wyposażonymi w układy GeForce4 MX nVidii. Kanadyjski producent postarał się, aby Radeon 9000 nie był tylko okrojoną wersją Radeona 8500, choć w dużym stopniu bazuje na sprawdzonym rdzeniu RV200.

     Miłośnicy DivX będą usatysfakcjonowani nową technologią Fullstream, która podczas odtwarzania filmów ograniczy występowanie kwadratowych

"bloków", właściwych formatom zapisu wideo bazującym na silnej kompresji danych w rodzaju MPEG-4. Fullstream przejęty został z najbardziej zaawansowanego i oczekiwanego procesora ATI

– R300.      Karty z procesorem Radeon 9000 oferowane są w dwóch wersjach: zwykłej, z procesorem pracującym z prędkością 250 MHz i pamięciami DDR 200 MHz (efektywnie 400 MHz), oraz szybszej PRO z szybkościami taktowania odpowiednio 275/275 MHz (pamięci efektywnie 550 MHz).

     Wprawdzie karty z chipami RV250 nie mają tak dobrych osiągów w testach jak najsilniejsze Radeony 8500, stanowią atrakcyjną propozycję dla graczy, którzy do tej pory zastanawiali się nad zakupem którejś z kart napędzanej przez GeForce4 MX. Cena, a przede wszystkim pełna zgodność z DirectX 8.1 (czym nie mogą się pochwalić karty nVidii przeznaczone dla tego segmentu cenowego), to najważniejsze z atutów produktów sygnowanych napisem Radeon 9000.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.