easySHOP

Powszechnie panuje opinia, że założenie własnego sklepu w Sieci jest zadaniem bardzo trudnym. To prawda - chyba, że skorzystamy z gotowego rozwiązania.

Wykonanie kompletnego katalogu produktów to wiele dni ciężkiej pracy. Można jednak skorzystać z mniej kosztownego rozwiązania gotowego, jak np. testowany easySHOP. Instalacja programu jest prosta i wydaje się, że powinien sobie z nią poradzić każdy opiekun sieci.

Do wyboru mamy wersje dla różnych serwerów WWW, obsługujących CGI – zarówno na platformie Windows, jak i Linux, albo też instalację programu wraz z wbudowanym serwerem. Po uruchomieniu programu możemy skorzystać z szablonu w postaci przykładowego sklepu, dzięki któremu poszerzymy swoją wiedzę na temat budowania sklepów w easySHOP.

Wymagania: Pentium 200 MHz, 64 MB RAM, 100 MB na dysku
+ wieloplatformowość
+ moduł importu/eksportu danych
– braki w instrukcji obsługi
Producent: NEUTRON-IT,
tel. (22) 623 07 53,
http://www.neutron-it.com/
Cena (z VAT-em): 1525 zł

Funkcjonalność, wygoda obsługi oraz wygląd panelu administracyjnego sklepu są bez zarzutu. Wiele do życzenia pozostawia natomiast nawigacja w obrębie „zaplecza” elektronicznego sklepu. Odpowiednie menu nie jest intuicyjne i dłuższa praca z nim jest męcząca.

Brak ergonomii jest jednak jedyną, istotną wadą programu – cieszy natomiast jego funkcjonalność. Do dyspozycji mamy dowolnie kształtowane kategorie produktów, moduł obsługi klientów i zamówień, profile użytkowników, statystyki sklepu w dowolnych okresach. Ponadto istnieje możliwość obsługi kart płatniczych (kilka sposobów autoryzacji). Można też skorzystać z modułu importu oraz eksportu danych (np. z arkusza Excela).

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.