LG GCC-4320B

Urządzenie typu combo ma być gorsze od osobnej nagrywarki CD i czytnika DVD? Czas już zerwać z tym mitem. Wiele napędów CD-RW mogłoby pozazdrościć funkcjonalności najnowszej konstrukcji zintegrowanej firmy LG.

Urządzenia typu combo, łączące funkcje nagrywarki CD oraz czytnika DVD, mają zwolenników i przeciwników. Ci ostatni podkreślają, że konstrukcje uniwersalne cechują się najczęściej gorszymi parametrami niż napędy CD-RW i DVD, więcej problemów stwarza im odczyt porysowanych płyt, a także kopiowanie zabezpieczonych nośników.

Prędkość zapisu CD-R / CD-RW: 32x/10x
Prędkość odczytu CD-ROM / CD-R / CD-RW / DVD-ROM: 40x / 40x / 32x / 16x
Czas dostępu CD / DVD-ROM: 110 ms / 120 ms
Gwarancja: 24 miesiące
Cena (z VAT-em): 495 zł
+ powielanie dysków chronionych SecuROM i SafeDisc 2
– hałas podczas odczytu płyt CD
Producent: LG Electronics, Korea
http://www.lge.com/
Dostawca: LG Polska, Warszawa
tel.: (22) 606 14 50
http://www.lge.pl/

Za sprawą najnowszej konstrukcji LG GCC-4320B opinie takie należy odłożyć do lamusa. Koreańskim inżynierom udało się bowiem stworzyć urządzenie, które zapisuje dyski kompaktowe z prędkością w zupełności wystarczającą do domowych zastosowań (wypalenie krążka trwa około 4 minut) oraz doskonale radzi sobie z odczytem nawet mocno porysowanych dysków CD i DVD. Napęd nie powinien się zbyt szybko zestarzeć, kłopotu nie sprawia mu bowiem odczyt wszelkiego rodzaju zapisywalnych płyt DVD z wyjątkiem DVD-RAM. Konstrukcja LG nie ustępuje też najlepszym nagrywarkom CD-RW pod względem zdolności do kopiowania krążków zabezpieczonych systemami SecuROM i SafeDisc 2. GCC-4320B spodoba się także osobom pragnącym oglądać filmy DVD kupione poza Europą: choć napęd objęty jest blokadą regionalną, w Internecie można znaleźć narzędzia pozwalające na nieograniczoną liczbę zmian regionu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.