MP3 na pasku

Test odtwarzacza MP3 Thomson Lyra PDP2800.

Słabym punktem wielu przenośnych odtwarzaczy MP3 jest bardzo ograniczona pojemność nośnika danych. Charakterystyczną cechą Thomsona Lyra PDP2800 jest natomiast duży, 10-gigabajtowy dysk twardy, na którym można zmieścić ponad 300 godzin muzyki. Lyra PDP2800 umożliwia jednak nie tylko wgranie plików muzycznych. Podłączając urządzenie do peceta za pomocą kabla USB, możemy przekopiować na dysk Lyry PDP2800 również dane innego typu. Niestety, operacja taka wymaga cierpliwości, gdyż przesłanie np. 700-megabajtowego pliku zajmuje około 17 minut.

Lyra PDP2800
Obsługiwane formaty dźwięku: MP3, MP3Pro, WAV
Interfejs: USB 1.1
Pamięć: 10 GB (HDD)
Bateria: wbudowana Li-ion (2000 mAh)
Waga: 325 g
Gwarancja: 12 miesięcy
Cena (z VAT-em): 1600 zł
+ długa praca na baterii
+ możliwość wgrywania dowolnych plików
– brak monitorowania stanu baterii
Producent: Thomson, Francja
http://www.thomson.com/
Dostawca: Thomson, Piaseczno
tel.: (22) 757 10 80
http://www.thomson.com.pl/

Jakość generowanego przez PDP2800 dźwięku jest na przyzwoitym poziomie, ale urządzenie gra zdecydowanie za cicho. Wynika to z faktu iż zgodnie z obowiązującymi we Francji przepisami sprzedaż odtwarzaczy o poziomie głośności wyższym niż 100 decybeli jest zabroniona. Nieco większą głośność można uzyskać, podłączając słuchawki do gniazda Line Out, choć tracimy wówczas możliwość regulacji dźwięku.

Na szczególną uwagę zasługuje dołączone wyposażenie. W pudełku obok odtwarzacza znajduje się ładowarka sieciowa oraz samochodowa, a także specjalny moduł, za pomocą którego możemy podłączyć urządzenie do samochodowego magnetofonu. Zainstalowany akumulator umożliwia słuchanie muzyki przez niemal 12 godzin bez przerwy. Szkoda tylko, że producent nie wyposażył urządzenia w funkcję monitorowania stanu baterii, przez co PDP2800 może się wyłączyć bez ostrzeżenia.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News