SatADSL 350/PRO

Internet satelitarny jest koszmarnie drogi? Niekoniecznie. Przyjrzyjmy się ofercie włoskiego operatora Netsystem.

Włoska firma Netsystem oferuje usługę polegającą na przesyłaniu informacji za pośrednictwem satelity Astra z prędkością do 1 Mbit/s. Potencjalny klient musi się przygotować na zakup odbiornika DVB (ok. 400-900 zł). Dane z domowego komputera do serwera dostawcy transmitowane są tradycyjnie (np. przez modem czy SDI).

Oferowane są dwa warianty usługi: Sat-ADSL 350 oraz SatADSL PRO. W pierwszym przypadku dane dostarczane są przez całą dobę z prędkością 350 Kbit/s. Dodatkowo możemy wykupić usługę pozwalającą na pobieranie informacji z szybkością 1 Mbit/s od godziny drugiej w nocy do dziewiątej rano. Serwis SatADSL PRO jest przeznaczony dla firm – maksymalna szybkość przesyłania danych jest tu wysoka w ciągu dnia (640 Kbit/s), lecz zostaje ograniczona wieczorami i w weekendowe popołudnia (150 Kbit/s).

Wymagania: Windows 98/Me/2000/XP, dekoder DVB
+ doskonałe transfery
+ umiarkowana cena
– kłopoty z firewallami
– włoskojęzyczne programy narzędziowe
Operator: Netsystem, Włochy,
http://www.netsystem.com/
Dostawca: Yansat, Gorzów Wielkopolski
http://www.yansat.pl/
Cena: 288 euro/rok (SatADSL 350), 336 euro/rok (SatADSL PRO)

Na uwagę zasługują atrakcyjne ceny usług. W przypadku wniesienia opłaty za rok z góry miesięczny koszt najdroższego abonamentu nie przekracza 131 zł. Co najważniejsze, użytkownika nie obowiązują żadne limity ilości odebranych informacji.

Oba testowane systemy działały doskonale. Niezależnie od pory dnia i nocy pliki z Internetu docierały z prędkością bliską maksymalnej.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.