XoloX 1.22

Sieć Gnutella nie poddaje się - na razie - zakusom amerykańskich korporacji muzycznych. Co więcej, pojawiają się kolejne ciekawe programy klienckie, służące do wymiany plików.

Osobiście podchodzę z dużą rezerwą do programów peer-to-peer pomagających wyszukiwać i pobierać pliki z Sieci. Zniechęcają mnie dodatkowe otwarte porty, transmisja plików do i z nieznanych maszyn, programy szpiegujące. Jednak obok takich sceptyków jak ja są i liczne rzesze zapaleńców, zapisujące każdego dnia na dyskach dziesiątki megabajtów różnych zdjęć, plików audio i wideo. Niektórym z takich osób warto polecić XoloX-a.

Wymagania: Windows 9x/Me/NT/2000/XP, ok. 650 KB na dysku
+ szybka praca w sieci Gnutelli
– wyskakujące okna pop-up
Producent: XoloX, Holandia
http://www.xolox.nl/
Licencja: Ad-aware

Jest to chyba najprostszy ze wszystkich programów P2P, co zwłaszcza dla początkujących może mieć niebagatelne znaczenie. W najnowszej wersji narzędzia przyspieszono połączenie z siecią Gnutelli, za pośrednictwem której przesyłane są pliki, dodano opcje pracy offline, poprawiono znalezione błędy oraz usprawniono działanie „Media managera”, ułatwiającego organizację pobieranych i współdzielonych plików.

Po zainstalowaniu aplikacji dyski w komputerze zostaną przeszukane pod kątem zasobów do ewentualnego udostępnienia innym użytkownikom. Wśród nielicznych opcji możemy także znaleźć filtr pozwalający na zabezpieczenie hasłem dostępu do danych „tylko dla dorosłych”.

Jednym z największych plusów programu jest jednak brak jakichkolwiek bibliotek szpiegujących, co przy tego typu aplikacjach jest rzadkością. W zamian za to zostaniemy poczęstowani reklamami i wyskakującymi oknami pop-up.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.