Być w kontakcie

Telefon komórkowy, nawet ten najprostszy, można z powodzeniem wykorzystać do odbioru maili i komunikacji z Internetem. Podpowiadamy, jak to zrobić w każdej sieci komórkowej.

Możliwość wysyłania wiadomości za pośrednictwem „komórki” jest niemalże tak stara jak sama telefonia komórkowa. Dziś nikt nie wyobraża sobie telefonu komórkowego, który nie potrafi wysyłać SMS-ów. Czy za kilka lat nikt nie będzie sobie wyobrażał „komórki” bez obsługi EMS-ów, MMS-ów oraz aplikacji do wysyłania i odbierania poczty elektronicznej?

Pecet w kieszeni

Wielu właścicieli komputerów PC uważa dziś swoje maszyny za bezużyteczne, jeśli nie mają one dostępu do Internetu. Bo do czego można użyć komputera osobistego uniemożliwiającego korzystanie z niewyczerpanego źródła informacji na dowolny temat? Jest wiele możliwości – począwszy od przygotowywania różnego rodzaju dokumentów, a skończywszy na graniu (o ile nasza maszyna jest wystarczająco mocna). To jednak nie na długo wystarcza i zaczynamy odczuwać niedosyt spowodowany brakiem dostępu do poczciwego Internetu.

Nieodłącznym elementem Internetu jest oczywiście poczta elektroniczna. Ten, kto ma w zasięgu e-maili choć kilku przyjaciół i/lub współpracowników, dokładnie wie, co to znaczy zaczynać dzień od włączenia komputera. Problem pojawia się wtedy, gdy do komputera osobistego nie mamy dostępu lub jest on na tyle ograniczony, że uniemożliwia nam stosunkowo sprawne korzystanie z poczty internetowej. W tym momencie z pomocą może nam przyjść telefon komórkowy, który wbrew pozorom nie musi być najnowszą zabawką z górnej półki, choć oczywiście im nowszy i bardziej high-endowy, tym przygoda z mobilną pocztą elektroniczną będzie łatwiejsza i milsza.

Wysyłamy i odbieramy e-maile za pomocą „komórki”

Gdy uważnie przyjrzeć się aparatom komórkowym dostępnym na naszym rynku oraz usługom oferowanym przez operatorów, nietrudno zauważyć, że wysyłanie lub odbieranie e-maili przez telefon komórkowy zrealizować można wieloma metodami. Operacje te daje się wykonać za pośrednictwem wiadomości tekstowych SMS oraz łącząc się z Internetem na trzy różne sposoby tj. poprzez standardowe połączenie modemowe, pakietową transmisję danych GPRS, a także HSCSD (High Speed Circuit Switched Data) – dostępne tylko w sieci Plus GSM. Przyjrzyjmy się nieco bliżej każdej z tych metod.

E-mail przez SMS

Najstarsza, choć wcale nie najwygodniejsza metodą wysyłania i odbierania poczty elektronicznej za pośrednictwem telefonu komórkowego polega na wykorzystaniu krótkich wiadomości SMS. Oto, jak należy wykonać tę czynność w poszczególnych sieciach.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.